ŠALTOJO KARO EKSPOZICIJA KITAIP

2017-10-25 / Žemaitijos NP

Šiltuoju metų laiku Šaltojo karo ekspoziciją aplanko tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.

Pamatyti ir išgirsti Žemaitijos nacionalinio parko darbuotojų pasakojimų apie kadaise grėsmę kėlusią visam pasauliui, branduolinių raketų dislokavimo vietą, smalsuolių netrūksta.

Tačiau visada atsiranda entuziastų norinčių pamatyti kas yra už uždarų durų, kurios lieka neatvertos įprastos ekskursijos metu.

Šiemet į netradicinę ekskursiją, organizuotą spalio 20 d., susirinko 34 dalyviai iš visos Lietuvos, norintys pamatyti Šaltojo karo ekspoziciją kitaip.

Atvėrus metalines techninio bloko duris imi užuosti tepalais kvepiantį orą, kuris primena čia dar likusią autentiką ir sovietinę dvasią. Visų nelankomų patalpų vaizdelis toks, kokį paliko sovietinė kariuomenė, tik gerokai apniokota vietinių metalistų. Visi praėjimai žemi ir siauri tik gali įsivaizduoti čia buvusį požeminį bunkerį prikimštą įvairiausios įrangos ir mechanizmų, kad visa tai galėtų funkcionuoti.

Šiai dienai neliko čia buvusios įrangos, liko tik vienintelis milžiniškas 830 kilovatų galios dyzelinis generatorius, turėjęs gaminti elektrą, jei būtų buvęs nutrauktas jos tiekimas. Šio monstro metalo vagys nepajėgė išnešti. Požemyje buvo įrengtos didžiulės raketinio kuro saugyklos, kurių likę tik likučiai bei daug kitų įvairios paskirties patalpų.

Pavaikščiojus šalčiu alsuojančiais labirintais susimąstai apie tuo metu demonstruojamos karinės jėgos galią ir beprasmiškumą.

 

Scroll to top