Rudens lygiadienio ir Baltų vienybės dienos paminėjimas ant Užpelkių piliakalnio

2022-09-23 / Žemaitijos NP

 Jau trečius metus iš eilės, kasmet rugsėjo 22 d.  Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai bando atgaivinti ir padaryti gyva tradicija – Baltų vienybės dienos ir Rudens lygiadienio paminėjimą.

 Ankstesniais metai šis renginys vykdavo ant Gegrėnų piliakalnio, tačiau šiemet nuspręsta renginį surengti ant Užpelkių piliakalnio. Taip bandant į renginį pritraukti daugiau dalyvių, bei sudaryti Platelių bendruomenei galimybę kartu susitelkti ir pabūti gražioje bendrystėje.

Visi norintys renginio dalyviai turėjo galimybę apsilankyti Platelių ežero Pilies salą. Pasivaikščioti pažintiniu taku, susipažinti su retomis grybų rūšimis. Žygio metu buvo rastas tikrasis žvynbaravykis, kuris laikomas sengirių reliktu, o Lietuvoje aptinkamos tik 2 radimvietės, viena iš jų – būtent Platelių ežero Pilies sala. Buvo taip pat rasta kitų retų grybų rūšių bei kerpių.

Po žygio, iš Šiaurinės stovyklavietės buvo surengta eisena. Susirinkę bendraminčiai su uždegtais fakelais patraukė į Užpelkių piliakalnį. Ten uždegtas Baltų simbolinis ženklas, prisiminta Baltų istorija, Užpelkių piliakalnio padavimai bei legendos.  Jaukiam pasibuvimui šilumos ir jaukumo suteikė folkloro ansamblio ,,Platelē“ atliekamos dainos.

Vakaronės metu dalyviai buvo vaišinami karšta arbata, šiupiniu.

Ačiū už jaukų pasibuvimą ir dėkojame visiems buvusiems kartu, tikimės kitais metais sulaukti dar gausesnio būrio dalyvių.

Kraštovaizdžio apsaugos skyriaus specialistė (geografė) Rūta Jundulienė

Scroll to top