Rinkitės Saugomų teritorijų produkto ženklą

2021-03-29 / Žemaitijos NP

Artėjant Velykoms siūlomas draugiškų aplinkai dovanų katalogas su saugomų teritorijų produkto ženklu. Tai produktai, pagaminti smulkių vietos gamintojų iš nacionalinių ir regioninių parkų – žolelių arbatos, ekologiško medaus produktai, vietoje užauginti prieskoniai, džiovintos mėlynės, spanguolės ir kita.

Kiekvienas nacionalinis ir regioninis parkas turi savo produkto ženklą, pažymėtą „antyte“, kurios viduje yra konkrečios saugomos teritorijos logotipas.

Vietos gamintojai, paslaugų teikėjai, atitinkantys darnaus produkto sąlygas, bendradarbiaujantys su saugomos teritorijos direkcija, gali gauti šį sertifikatą, pažymintį, kad jų produkcija ir paslaugos yra autentiškos ir draugiškos palinkai.

Naujame virtualiame kataloge produktus galima rinktis pagal kategoriją ar saugomą teritoriją. Katalogas interaktyvus – jame daug tiesioginių nuorodų.

Kviečiame įsigyti natūralius gaminius, autentiškas paslaugas, rinktis maisto produktus, kurie užauginti švariose ir industrijos nepaveiktuose mūsų krašto kampeliuose – Lietuvos saugomose teritorijose.

Kataloge iš maisto produktų galima rinktis įmantrius žolelių gaminius, džiovintus vaisius ir uogas, kepinius, pieno ir obuolių sūrius ir kt.

Daugiausia vietos žmonės siūlo medaus produktų su Saugomų teritorijų produkto ženklu: tai grikių, liepų, pievų, miško medus, bičių duonelė, vaškinės žvakės.

Labai platus žolelių arbatų pasirinkimas. O ar esate ragavę varnalėšų šaknų, morkų, erškėtuogių kavos?

Iš konditerijos gaminių kataloge siūloma tradicinė ruginė duona, šakočiai, autentiški pyragai. Iš pieno produktų – karvių ir ožkų pieno sūriai.

Saugomose teritorijose galima rasti išskirtinių, gilias regiono tradicijas menančių, o kartais labai naujoviškų natūralių rankų darbo gaminių: juodosios keramikos puodai, kosmetika iš žolelių, rankų darbo muilai, vilnonės raštuotos kojinės ir pirštinės, nėriniai, austi grindų takai, gamtiniais dažais marginti siūlai.

Didelė pasiūla medžio dirbinių: tai švilpukai, šaukštai, mentelės, verpstės, mediniai žaislai. Medžio meistras iš Žemaitijos nacionalinio parko Kazys Striaupa siūlo medžio drožybos kūrinius, įvairias skulptūras.
Kataloge rasite įdomių produktų su Saugomų teritorijų produkto ženklu: šiaudinių sodų, popieriaus karpinių, tautinių lėlių, žiogrių tvorų, skiedrinių stogų, tradicinių laivų…

Saugomų teritorijų produkto ženklu būna pažymėti ne tik rankų darbo gaminiai, bet ir įvairios paslaugos.

Aukštaitijos nacionaliniame parke siūloma edukacinė žuvienės virimo programa, Aukštadvario regioniniame parke – duonos kepimo edukacija, Dzūkijos nacionaliniame parke – natūralaus vaško žvakių liejimas.
Kas geriau papasakos regioną, jo įdomybes, netikėtas istorijas nei vietos gidas? Kelionės plaustu, plausto nuoma ir gido paslaugos Neries regioniniame parke, pasiplaukiojimas laivu po Platelių ežerą Žemaitijos nacionaliniame parke, aktyvaus poilsio (gamtos turų) organizavimas Gražutės regioniniame parke, laumės ekskursija po pelkę Žagarės regioniniame parke.

Visapusiam poilsiui saugomose teritorijose vietos gyventojai siūlo įvairiausių paslaugų su Saugomų teritorijų produkto ženklu. Tai poilsio stovyklos su jojimo pamokomis, nardymo mokyklos, bičių avilio ir dūminės pirties terapijos, bičių produktų degustacija.

Virtualiame kataloge siūlomas apgyvendinimas autentiškose sodybose su tradiciniu kulinariniu paveldu: lietuvininkų patiekalai Rambyno regioniniame parke, žiemgalių krašto patiekalai Žagarės regioniniame parke, kt.

Visus gaminius ir paslaugas galima rasite ne tik virtualiame kataloge, bet ir www.gamtoje.org

Kviečiame paremti vietos žmones, kurie puoselėja krašto tradicijas, gamindami autentiškus produktus. Rinkitės Saugomų teritorijų produkto ženklą!

Daugiau informacijos: https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/rinkites-saugomu-teritoriju-produkto-zenkla.

Scroll to top