Teatralizuotas festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“ kviečia į legendomis apipintą Žemaitijos nacionalinį parką

2018 10 6

Spalio 6 d. Žemaitijos nacionalinio parko širdyje – Plateliuose – pirmą kartą organizuojamas išskirtinis festivalis jaunoms šeimoms „Miško burtai“. Nuo 12 val. iki 18 val. Platelių dvaro parke su atvykusiais vaikais žais legendų herojai. Jie pakvies į paslaptingą kaukų ir laumių pasaulį, kuriame persipina slėpiningas gamtos pasaulis ir magija.

Festivalio dalyvių laukia kaukų namelių statybos, stebuklingos kaukų lazdos, laukinių gėlių gamyba, likimo juostos audimas, medžių paslapčių žygis, stebuklingi šermukšnio burtai, laumių šokiai, piemenų žaidimai ir dar daug kitų linksmybių.

„Šiuo renginiu mes norime sukurti lietuvišką Disneilendą, kuriame vaikai žaisdami susipažintų su turtinga mūsų kultūra, legendų herojais, mitologiniais veikėjais, o tuo pačiu, visai nepastebimai, mokytųsi pažinti gamtą. Žemaitija tam – puiki erdvė. Ne tik todėl, kad tai – mano gimtinė ir nuolat jaučiau norą čia realizuoti savo idėjas, bet ir todėl, kad šis kraštas yra išsaugojęs ypatingai daug senosios kultūros apraiškų, nuostabią gamtą. Juk ne veltui žymus geografas Česlovas Kudaba apie šį karštą yra pasakęs „čia patekęs pasijunti, lyg paslaptingoje legendoje“. Kviečiu tą legendą patirti,“ – apie festivalio idėją pasakoja renginio iniciatorė, buvusi plateliškė, Baltijos aplinkos forumo atstovė Rita Grinienė.

Į festivalį organizatoriai ragina atvykti iš anksto – praturtinti savo patirtį pasinaudojant magiškais kaimo turizmo sodybų pasiūlymais. Maistu rūpintis iš anksto taip pat nereikėtų – renginio metu veiks kaukų kavinė, bus galima įsigyti autentiškų skanumynų ir grožybių lauktuvėms. Tokiu būdu, lankytojai prisidės prie smulkaus vietinio verslo skatinimo.

„Renginio data – ne atsitiktinumas. Norime paskatinti po saugomas teritorijas keliauti ir ne turizmo sezono metu. Renginys vyks bet kokiu oru. Esant stipriam lietui ar dideliam vėjui, dalis veiklų bus perkelta į šalia esančius Platelių dvaro pastatus,“ – sako renginio parnerio, Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis.

Kadangi tai yra pirmieji festivalio metai, bilietams taikoma 100 proc. nuolaida – renginys nemokamas. Nepaisant to, dalyviai kviečiami prisidėti prie tokių renginių organizavimo įsigyjant saugomų teritorijų lankytojų bilietą. Vietų skaičius ribotas, būtina dalyvių registracija.

Daugiau informacijos: www.bef.lt

Registruotis! Registruodamiesi jūs rezervuojate sau ir savo šeimos nariams vietas. Būkite sąmoningi, jei ketinate neatvykti – praneškite.

Programa (papildyta)

Renginio žemėlapis (papildyta)

Detalus veiklų aprašymas (papildyta)

Atmintinė dalyviui (papildyta)

RENGINIO SKELBIMAS

 

Daugiau informacijos:

Iki rugpjūčio 24 d.

Baltijos aplinkos forumo komunikacijos specialistė, renginio iniciatorė

Rita Grinienė, tel. nr. 862237720, el.p. rita.griniene@bef.lt

nuo rugpjūčio 25 d.

renginio koordinatorius, Žemaitijos nacionalinio parko atstovas

Paulius Mika, tel. nr. +370 677 86345, el.p. paulius.mika@zemaitijosnp.lt

Festivalis organizuojamas įgyvendinant projektus: „Natura 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje” (LIFE IP PAF-NATURALIT ) nr. LIFE16 IPE/LT/016. Jį finansuoja Europos Sąjungos LIFE programa ir Lietuvos Respublika. „Darnus kietųjų lapuočių miškų valdymas– darnaus turizmo vystymo praktika“. Jį finansuoja 2014-2020 m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa.

 

attractive hardwoods logotipas

    Scroll to top