Raimondo Baškio kūrybos paroda

2023 05 3

Raimondo Baškio kūrybos paroda

Žemaitijos nacionaliniame parke

Platelių dvaro svirne

Didžioji g, 22

2023 05 03

 

Sugrįžimai

Plungės kraštas  –  man artimas ir mielas, nes čia  – pirmoji mano darbovietė – Liaudies kūrybos gaminių įmonė „Minija“, kuri anuomet garsėjo talentingais medžio drožėjais ir jų darbais. Čia pasirinkau dirbti baigęs medžio  apdirbimo technologijos  specialybę tuometiniame Kauno politechnikos institute (dabar KTU). Dirbau šios įmonės suvenyrų cecho viršininku.

Drožyba iš medžio mane žavėjo nuo vaikystės. Kiek prisimenu save – kišenėje visada turėjau peiliuką, kurį vėliau keitė  kaltai ir staklės. Ieškojau šakos ar medžio pliauskos ir drožinėjau, kūriau mažus ir didelius darbus.

Dabar dirbu vyr. mokytoju – Kuršėnų kūrybos namuose, mokau vaikus dailiųjų amatų, drožybos. Taip pat dirbu ir Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, tradicinių amatų veiklų organizatoriumi.

Esu Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys. 2008 m. savo namuose Kuršėnuose įkūriau „Medinukų muziejų“. Esu įvairių parodų dalyvis, pelnęs Šiaulių apskrities Geriausio metų liaudies  meistro vardą -  „Aukso vainiko pirmosios vietos diplomą“, apdovanotas įvairių institucijų padėkomis. 2018 m. išleidau savo darbų foto albumą „Raimondo Baškio medinukų pasaulis“. Man suteiktas 2020 Metų Šiaulių rajono tautodailininko vardas.

Kiekvienas kūrinys – tai lyg medžio gyvenimo pratęsimas, iš rąsto, pliauskos ar kelmo išmetant tai, kas nereikalinga. Džiaugiuosi, kad savo darbų ir surengiamų   parodų dėka vyksta sugrįžimai ir susitikimai.

Tautodailininkas Raimondas Baškys

 

    Scroll to top