Paroda „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“

2020 03 3

Pratęstas parodos laikas. Paroda veiks iki rugpjūčio 21 d.

Vilniaus Gaono žydų muziejaus kilnojamoje parodoje „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“ pateikiamos išskirtinės, autentiškos išgelbėtų per Holokaustą Lietuvos žydų vaikų istorijos, gausiai iliustruotos retomis senomis fotografijomis.

Parodos dalyviai pasakoja apie artimųjų netektį, per visus karo metus lydėjusią nežmonišką įtampą ir kaustančią baimę. Kiekviena Holokausto metais išgelbėto žydų vaiko istorija atskleidžia ne tik konkrečios šeimos, bet ir visų Lietuvos žydų tragediją. Išsigelbėjusiųjų emocijos, šiurpi patirtis atsispindi jų dienoraščiuose, piešiniuose, laiškuose, nuotraukose.

Paskutinieji Holokausto Lietuvoje liudininkai, išgelbėti Lietuvos žydų vaikai, mums pasakoja ir apie žmones, kuriuos dažnas iš jų vadina „angelais“ ir kurių dėka jie liko gyvi.

Gražiausius žodžius savo gelbėtojams skiria Jehošua Šochotas, Jakovas Gurvičius, Ranana Kleinšteinaitė, Georgas Gordimeris, Sulamita Fromanaitė, Alfonsas Bukontas, Icchokas Meras, Ariela Abramovičiūtė, Tamara Lazersonaitė, Kama Ginkas, Fruma Vitkinaitė, Moisiejus Rozenbliumas, Irena Veisaitė, Aleksandras Štromas, Tobijas Jafetas, Danutė Pomerancaitė, Sergejus Korablikovas ir kiti išgelbėti Lietuvos žydų vaikai.

Paroda atskleidžia atsakomybės ir žmoniškumo jausmą, pasiaukojimą – savybes, kuriomis išsiskyrė žydų gelbėtojai, – apie tai kalba kiekvienas parodos dalyvis.

Parodą galima apžiūrėti kiekvieną dieną nuo 10:00 iki 17:00 val.

Daugiau informacijos tel.: +370677856574

PARODOS SKELBIMAS

Kviečiame apsilankyti!

 

    Scroll to top