Orientacinės varžybos „NaturaOrient 2024“

2024 05 25
Renginio skelbimas

Jau tampa gražia tradicija kiekvienais metais Žemaitijos nacionaliniame parke organizuoti „kitokias“ orientacines varžybas. „Kitokios“ jos todėl, kad dalyviai bėgdami numatytu maršrutu ne tik ieško kontrolinių punktų, bet ir sužino, kuo ypatinga Žemaitijos nacionalinio parko gamta, atsakydami į jiems pateiktus klausimus. O geriausia tai, kad savo jėgas šiose varžybose gali išbandyti tiek profesionalai orientacininkai, tiek mėgėjai laiką gamtoje leisti įdomiau. Ir visai nesvarbu, ar atvyksite su draugais, ar su vaikais - varžybos yra tinkamos bet kokiam amžiui!

Data ir laikas:  2024 m. gegužės 25 d. (šeštadienį)

Orientacinių varžybų pradžia – 10:00 val.

Starto vieta: Ąžuolų salos stovyklavietė (Šončiaus g., Medsėdžiai, Plungės r.) –

https://maps.app.goo.gl/SbEjotXT34jm1k4w5 , vietos koordinatės: 56.066864, 21.827875 (WGS) arba 364748, 6216892 (LKS).

Trasos

Šiais metais, parinkome trasą šiaurės - vakarinėje parko dalyje. Keliaudami trasa išvysite: Platelių ežero grožį, jo salas, akies krašteliu žvilgtelsime į Užpelkių telmologinį draustinį, pasigrožėsime Dovainių atvirais kraštovaizdžiais ir Medsėdžių kraštovaizdžio draustinio toliais. O kaip vyšnia ant torto bus Šeirės pažintinis takas! Tai lankomiausias Žemaitijos nacionalinio parko pažintinis takas, savyje talpinantis gamtinių buveinių įvairovę. Trasa drieksis per gamtines teritorijas, kurios dėl savo ypatingo grožio ir svarbos biologinei įvairovei yra įtrauktos į tarptautinį saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“.

Parengėme jums 2 skirtingo sudėtingumo trasas – šeimos ir iššūkių.

Šeimos trasa yra lengvesnė, jos ilgis apie 6 km ir ją įmanoma įveikti su minimaliais orientavimosi sugebėjimais. Šioje trasoje gali varžytis komandos, sudarytos iš šeimos (ar šeimų) narių, kuriose yra bent vienas asmuo iki 12 metų.

Iššūkių trasa yra sudėtingesnė. Šios trasos ilgis apie 17 km, ją rekomenduojame rinktis dalyvius, turinčius bent vidutinius orientavimosi gamtoje įgūdžius. Pasirinkusiems iššūkių trasą gali tekti susidurti su natūraliomis gamtos kliūtimis. Viskas priklausys nuo gebėjimo orientuotis ir pasirinkti geriausią kelią.

 Kodėl toks renginys?

Šios orientacinės varžybos organizuojamos tarptautinės „Natura 2000“ (gegužės 21-oji) dienos ir „Europos parkų“ (gegužės 24-oji) dienos proga. Todėl kaip paminėjome anksčiau, jos yra neįprastos – kiekviename kontroliniame punkte bus atliekamos užduotys, kurios padės daugiau sužinoti apie tarptautiniu mastu saugomas gamtines buveines ir retas rūšis.

O Europos parkų dieną minima šūkiu „Balsuokite už gamtą!“ (VoteForNature). Šiuo šūkiu yra norima pabrėžti, kokios svarbios yra mūsų saugomos teritorijos kuriant ir įgyvendinant gamtos politiką ir koks svarbus jų vaidmuo užtikrinant tvarią ir atsparią visuomenę, kurioje Europos piliečiai galėtų gyventi, dirbti ir džiaugtis. Visi balsuokime už gamtą ir pelnytai paremkime mūsų gamtos paveldą.

Informacija dalyviams

* reikia suburti komandą iš 2-5 draugų ar šeimos narių;

* sugalvoti komandai pavadinimą, išsirinkti trasą ir užsiregistruoti, renginio registracijos anketoje: https://forms.gle/QULhmbgXKMWiz8Ft9

* kontroliniams punktams fiksuoti reikės QR kodus skaitančio išmaniojo telefono (užtenka vieno komandai). Dalyviams reikės parsisiųsti programėlę „Omaps“, kurią nemokamai parsisiųsite iš „Google play“ ir „Appstore“ parduotuvių;

* jungtis prie iššūkio ir išbandyti savo jėgas!!!

Apdovanojimai

Varžybų nugalėtojai bus išrinkti pagal trasos įveikimo laiką ir teisingai atliktas užduotis. Laimėtojus apdovanosime projekto „Naturalit“ įsteigtais prizais. „Naturalit“ projektas rūpinasi, kad Lietuvoje būtų išplėstas ir tinkamai saugomas „Natura 2000” teritorijų tinklas.

 

Renginys NEMOKAMAS! Įveikusiųjų trasą lauks nedidelės vaišės.

Daugiau informacijos: +370 677 86345 (Paulius Mika).

 

Dalyvis, atvykdamas į renginį, patvirtina, kad supranta ir sutinka, kad renginio metu bus fotografuojamas. Nuotraukos gali būti publikuojamos ŽNPD viešinimo tikslais.

    Scroll to top