Fotoklubo „Žybt“ kūrybinių darbų paroda „Žemaičio kodas“, skirta Tautodailės metams

2020 11 4

Ekspozicija Platelių dvaro svirne (Didžioji g. 22, Plateliai) veiks

2020 m. lapkričio 4 d. - gruodžio 4 d.

Organizatoriai: Fotoklubas ,,Žybt“, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Renginio skelbimas

***

K. Slivskio nuotraukoje - Antanas Vaškys

Fotoklubas „Žybt“ įkurtas 2011 m. pabaigoje. Plungės ir Rietavo kraštą nuo seno garsino Lietuvos fotomenininkų sąjungos Plungės skyrius, Plateliuose vykdavusios tarptautinės fotoparodos „Žmogus ir žemė“. Fotografų darbai eksponuoti 4-ojoje ir 5-ojoje Pasaulio žemaičių dailės parodose (Parodas rengia Žemaičių dailės muziejus). Nuo 2007 m. Plungės viešoji biblioteka per miesto šventę organizuoja tradicine tapusią parodą „Fotoalėja“. 2010 m. pradėta rengti tarptautinė paroda „Plungės fotobienalė“.

Šiuo metu fotoklube yra 20 narių. Nuo pat įsikūrimo fotoklubo nariai ieškojo naujų pažinčių ir bendraminčių. Dalyvavo socialiniuose projektuose „Help portrait“ – fotografavo senelių globos namuose. Fotoklubas aktyviai bendradarbiauja su Žemaitijos nacionalinio ir Ventos regioninio parkų direkcijomis. Klubas savo gretose turi ir patyrusių profesionalių fotografų, ir daug aktyvaus, gabaus bei darbštaus jaunimo. Klubo nariai rengia nemažai didesnių ar mažesnių personalinių fotoparodų savo krašte ir svetur.

Fotoklubas keletą metų iš eilės rengia ir turistines išvykas į užsienį: aplankyta Ukraina, Moldavija, Estija, Slovakija, Lenkija, Vengrija, Latvija. Organizuojama daug fotožygių po gimtąją Žemaitiją, keliaujama ir į kitus Lietuvos regionus.

 

    Scroll to top