Eugenijaus Arbušausko Užgavėnių kaukių paroda

2020 02 21

Parodos atidarymas 2020 m. vasario 21 d., 16.00 val. Platelių dvaro svirne (Didžioji g. 22, Plateliai)

Ekspozicija veiks 2020 m. vasario 21 d. – kovo 29 d.

Maloniai kviečiame dalyvauti

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija

Renginio skelbimas

Plateliai, 2020

****

 Apie autorių

Menininkas Eugenijus Arbušauskas gimė 1955 m. Radviliškyje. Baigė Telšių taikomosios dailės technikumą (dabar VDA Telšių fakultetas). Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys nuo 2003 m. 2010 m. suteiktas meno kūrėjo statusas. Nuo 1994 m. nuolatinis Šiaulių krašto, respublikinių parodų dalyvis. Lietuvos nacionalinio kultūros centro  ,,Aukso vainikas“ parodoje-konkurse Šiaulių apskrityje  2008 m. pelnė pirmą vietą, 2010 m. – antrą vietą (už Užgavėnių kaukes). 2007 m. Šiaulių “Aušros” muziejuje Užgavėnių kaukių parodoje-konkurse tapo prizininku, 2005, 2009 m. Žemaitijos Užgavėnių parodoje-konkurse Plateliuose taip pat tapo prizininku (II, III vietos).  2005 m. ir 2011 m. suteiktas Radviliškio rajono metų tautodailininko vardas. Tautodailininkas yra surengęs 14 autorinių parodų. Dalyvauja kūrybiniuose projektuose, moko jaunimą drožybos. Jau dešimtmetį Užgavėnių kaukes moko drožti Žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursų dalyvius. Dvidešimt metų dalyvavo Radviliškio kultūros centro folkloro ansamblio ,,Aidija“ veikloje, jo kaukėmis per Užgavėnes puošėsi ansambliečiai.

Didžiąją meistro kūrybos dalį užima Užgavėnių kaukės. Medžio drožėjas sako, kad, kurdamas kaukes, ne tik stengiasi išlaikyti natūralų medienos grožį, bet ir apdailai naudoja tik natūralias medžiagas – avikailį, arklio šerius, ožkos ar karvės ragus, pakulas, linus, net to paties medžio žievę ir jos plaušus. Tautodailininko Užgavėnių kaukės žavi ir meniškumu, ir praktiškumu. Jos skirtos ne vien eksponavimui, bet ir dalyvavimui Užgavėnių šventėje.

Tautodailininko kūrinių yra įsigiję Lietuvos nacionalinis ir Šiaulių ,,Aušros“ muziejai, Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, Žemaitijos nacionalinio parkas (Užgavėnių ekspozicija Platelių dvaro arklidėje), Vilniaus etninės kultūros centras, privatūs asmenys.

 

 

 

    Scroll to top