Projekto „Hiking project“ partneriai lankėsi Estijoje

2021-09-14 / Žemaitijos NP

Rugsėjo 2-6 dienomis ,,Hiking project“ projekto partneriai iš Lietuvos ir Latvijos kartu su atstovais iš įvairių įstaigų (turizmo centrų, saugomų teritorijų direkcijų, savivaldybių administracijų, urėdijų ir kt.) lankėsi Estijoje, kuri yra jungiamoji ir neatsiejama grandis įgyvendinant projektą „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“. Penkios dienos naujų potyrių, įdomios patirties bei užmegzti tarptautiniai kontaktai – visa tai pažintinėje kelionėje į Estiją. Dalyviai lankėsi turizmo ir saugomų teritorijų lankytojų centruose, išbandė sukurtus gamtos maršrutus, susitiko su savivaldybių atstovais bei dalyvavo Miško tako šiaurinės dalies atidaryme.

Pirmąją pažintinės kelionės dieną kelionės dalyviai susipažino su Häädemeeste savivaldybės atstovu bei Jūrų tako projekto koordinatoriumi Estijoje. Jie ne tik pristatė savo savivaldybę bei ir pasidalino patirtimi apie Jūrų tako maršruto ženklinimą, projekto įgyvendinimą, kilusius iššūkius. Dalyviai turėjo galimybę patys išbandyti dalį Jūrų tako, apžiūrėti jame esančią infrastruktūrą. Kitą dieną kelionės dalyviai lankėsi Roosta laisvalaikio centre, kur susipažino su centro teikiamomis paslaugomis. Taip pat išbandė dar vieną Jūrų tako dalį, kur turėjo galimybę susipažinti su turizmo paslaugų teikėjais, turinčiais ženklą „Draugiški žygeiviams“. Tą pačią dieną dalyviai susitiko su Paldiski miesto savivaldybės atstovu ir Jūrų tako projekto koordinatore. Susitikimo metu pristatyta Paldiski mieste naujai įrengta infrastruktūra. Rugsėjo 4 d. vyko oficialus Miško tako šiaurinės dalies atidarymas Estijoje, į kurį susirinko didelis būrys žygeivių. Renginio metu dalyvių laukė 13 km žygis Miško taku bei vietos bendruomenės pasirodymas, supažindinantis su vietos tradicijomis. Žygio metu dalyviai turėjo galimybę apžiūrėti Miško tako infrastruktūrą bei susipažinti su „Draugiškais žygeiviams“ turizmo paslaugų teikėjais. Kitą dieną dalyviai susitiko su Mustvee savivaldybės atstove bei vietos turizmo paslaugų teikėjais. Buvo išbandyta Miško tako atkarpa Varskoje, kurią pristatė Miško tako projekto partnerė, turizmo centro atstovė bei gidė Helen Külvik. Paskutiniąją pažintinės kelionės dieną gidė pristatė lankytojų centrą, aplankyti „Draugiški žygeiviams“ turizmo paslaugų teikėjai, o su kelionės dalyviais susitiko ir Varskos savivaldybės meras Raul Kudre.

Visos pažintinės kelionės metu dalyviai susitiko ir bendravo su įvairių savivaldybių atstovais, turizmo paslaugų teikėjais, išbandė kolegų sukurtus maršrutus, apžiūrėjo esamą infrastruktūrą, diskutavo apie iššūkius ir dalijosi patirtimi kuriant pėsčiųjų maršrutus. Įgyta patirtis bus naudinga kuriant bei pritaikant turistų poreikiams „Miško“ ir „Jūrų“ takų maršrutus Lietuvoje.

Daugiau informacijos apie projektą, sukurtus maršrutus, kiekvienos atkarpos aprašymus ir jų žemėlapius galite rasti čia: https://baltictrails.eu.

Scroll to top