Projekto „Hiking project” įgyvendinimas įgauna pagreitį

2021-05-31 / Žemaitijos NP

Jau daugiau nei metus besitęsianti pandemija keičia ir žmonių įpročius, vis labiau atsigręžiame į gamtą, į aplinką kurioje gyvename, norime ją pažinti ir su ja susidraugauti. O juk tam geriausiai tinka kelionės, ne šiaip kelionės, o žygiai pėsčiomis. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos prieš metus suvienijo jėgas vardan bendro tikslo – sukurti ilgo atstumo pėsčiųjų maršrutus („Miško takas“ ir „Jūrų takas“), taip sudarant keliautojams daugiau galimybių pažinti mūsų kraštą.

Iki šiol „Miško takas“ driekėsi nuo Scheveningeno (Nyderlanduose) iki Aradnykų (Lenkijos-Lietuvos pasienyje) ir čia nutrūksta, o toliau tęsiasi nuo Rygos (Latvijoje) iki Talino (Estijoje). Šiame projekte buvo siekiama užpildyti trūkstamą atkarpą ir prisijungti prie Europoje jau egzistuojančio ilgo atstumo pėsčiųjų trasos E11.

Bendras „Miško tako“ maršruto ilgis Lietuvoje sieks 747 km ir bus suskirstytas į 5 regionus, kurių pavadinimai atspindi regiono išskirtinumą. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija yra atsakinga už „Žemaitijos etnografinį regioną“ ir nedidelę dalį „Dubysos slėnio krantais“, kurie apima atstumą nuo Tytuvėnų iki Lietuvos-Latvijos pasienio Skuode. Maršrutas parengtas taip, kad keliautojui būtų patogu susiplanuoti kelionės atstumą, nes visi regionai padalinti į 36 trumpesnes atkarpas po 15-25 km., kurios gali būti įveikiamos per vieną ar dvi dienas. Kiekvienas įvertinęs savo norus ir galimybes gali susiplanuoti trumpesnius ar ilgesnius žygius iš anksto. Nors maršrutas pavadintas „Miško taku“, jis vingiuoja ne vien miškais. Kadangi mūsų kraštovaizdis įvairus, tai ne vien tik neperbrendamų miškų masyvai, bet ir pievos, laukai, paįvairinantys mūsų kraštovaizdį. Praeisite ir vienkieminių sodybų kompleksus, ir mažesnių ar didesnių miestelių gatves. Maršruto suskirstymas atkarpomis padės patiems keliautojams pasirinkti, kas jiems mieliau – keliavimas miško apsuptyje ar gėrintis mozaikišku kraštovaizdžiu.

Per metus nuveikta tikrai nemažai. Patikrintos ir su savivaldybių administracijomis, urėdijomis, nacionalinių ir regioninių parkų direkcijomis bei kitomis institucijomis suderintos maršruto atkarpos, surinkta keliautojams reikalinga informacija – lankytini objektai, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, susisiekimo galimybės ir kt. Visa tai atsidurs spausdintame „Miško tako“ vadove bei internetiniame tinklapyje https://baltictrails.eu. O šiuo metu jau galima rasti ir „Miško tako“ žemėlapius.

Dabar liko dar viena svarbi projekto dalis – sužymėti visas „Miško tako“ atkarpas. Tai planuojama padaryti jau birželio-liepos mėnesiais. Daugiausia numatomas ženklinimas gamtoje su nekenksmingais gamtai dažais, ženklinant ant medžių, akmenų. Taip pat numatyti lipdukai ir lentelės tose vietose, kur ženklinti dažais nėra galimybės. Kadangi maršrutas ilgas, o jo ženklinimas didelis ir atsakingas darbas, tad neabejingus gamtai keliautojus, žygeivius kviečiame prisijungti prie mūsų ir padėti sužymėti jums galbūt pažįstamą atkarpos dalį. Norėdami sužinoti daugiau informacijos apie galimybę prisijungti prie maršruto žymėjimo konkrečiose atkarpose, kreipkitės el. paštu ruta.antanaviciute@zemaitijosnp.lt arba tel. 862555669.

Projektas Nr. LLI-448 Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje (Hiking project)“ iš dalies finansuojamas 2014-2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.

Scroll to top