Pristatymas ,,Misija Sibiras‘14‘‘

2015-01-21 / Žemaitijos NP

Sausio 17 dieną Šaltojo karo ekspozicijos lankytojų centre vyko renginys – pristatymas „Misija Sibiras‘ 14“. Šios ekspedicijos dalyvė, mokytoja Laura Rojutė dalijosi patirtais įspūdžiais. Į „Misiją Sibiras‘ 14“ ji pateko tik iš trečio karto. Prieš tai 2012 metais, neįveikusi bandomojo žygio, atsitraukė, o 2013 metais sėkmingai sudalyvavo 61 km bandomajame žygyje ir pateko į 2014 metų ekspediciją. Jauną merginą ekspedicijoje dalyvauti paskatino ne tik tai, kad jos seneliai – buvę tremtiniai, bet ir pilietiškumo jausmas, vidinis balsas, šaukiantis atrasti savo šaknis, pavaikščioti senelių jaunystės takais.

Ekspedicijos metu buvo aplankytos Krasnojarsko krašte Zacharovkoje esančios lietuvių tremtinių kapinaitės. Jos buvo tvarkomos: remontuojamos tvorelės, pastatytas ne vienas pačių padarytas kryžius. Vyko susitikimai su Rusijos gelmėse likusiais gyventi lietuviais, susipažino su vietiniais gyventojais, kurie stebino savo nuoširdumu, tačiau neslėpė ir apmaudo dėl, jų nuomone, lietuvių sugriautos visos didžiulės imperijos. Ekspedicijos dalyviai žavėjosi Jenisiejaus didybe, taiga, nuostabia laukine gamta, jos didingumu, prieš kurį Lietuva tokia neapsakomai mažytė, bet tuo pačiu dar mielesnė.

Ekspedicija Laurai paliko neišdildomą įspūdį visam gyvenimui ir dar labiau sustiprino patriotiškumo, tautiškumo, meilės Tėvynei jausmus.

Renginio dalyviai liko sužavėti Lauros pasakojimu ir dar ilgai dalijosi mintimis prie arbatos puodelio.

 

Specialistė (gidė) Judita Šatkauskienė

Scroll to top