Praėjęs sezonas Platelių dvaro sodyboje

2017-11-24 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko dvaro svirnas, užgavėnių ekspozicija bei tradicinių amatų centras praėjusio sezono metu sulaukė nemažai lankytojų iš Lietuvos ir viso pasaulio. Tiek vaikus, tiek suaugusius sužavi gamtos ir etnografijos ekspozicijos, dvaro ir Platelių miestelio istorija. Tikriausiai neliko nė vieno abejingo užgavėnių kaukių įvairovei ir gausai, kartais net atgyjantiems persirengėliams.

Dvaro svirne visą sezoną buvo rengiamos menininkų, tautodailininkų parodos, kurių atidarymų metu galima susipažinti su autoriais, pabendrauti su jais. Taip pat pristatytas filmas apie Platelių krašto žmones.

Aplankę muziejines ekspozicijas miestelio svečiai neretai užsukdavo ir į tradicinių amatų centrą, kur galima prisiliesti prie atgijusios senovės. Kur girnos mala, staklės audžia, kaltai skobia medį. Vasarą populiariausios buvo „čirvinių“ blynų (vaflių) kepimo ir natūralaus bičių vaško žvakių liejimo edukacijos. Lankytojai amatų centre taip pat turėjo galimybę susipažinti su audimu, pynimu, medžio drožyba, kalvyste… Vis dažniau užsakomos ekskursijos ir edukacinės programos įvairioms progoms, tokioms kaip jubiliejai, bendraklasių susitikimai, bendradarbių ir draugų susibūrimai. Maloniai stebino žmonių noras atsigręžti į protėvių puoselėtus amatus. Greičiausiai, šiandieninis, skubantis ir visko pertekęs pasaulis kviečia stabtelėti ir vėl atrasti pamirštą sena ir taip širdžiai miela.

Daiva Vaškienė

Visuomenės informavimo specialistė

Scroll to top