Po šalies prezidento Gitano Nausėdos apsilankymo Žemaitijos nacionaliniame parke

2021-04-29 / Žemaitijos NP
Balandžio 23 d., simbolinę dieną, kai Lietuvos nacionaliniai parkai šventė 30 metų jubiliejų, Žemaitijos nacionalinį parką aplankė Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su delegacija. Pagrindinis šio vizito tikslas buvo susitikti su neįgaliaisiais ir kartu su jais išbandyti prieš beveik dešimtmetį įrengtą Šeirės pažintinį taką. Dalis šio tako yra pritaikyta žmonėms su negalia, stačiose nuokalnėse įrengti specialūs serpantinai saugiam nusileidimui, tiltas per pelkę taip pat pritaikytas žmonėms su judėjimo negalia. Pažymėtina, kad Šeirės take stovi taktiliniai stendai, o kiti stendai pastatyti tokiame aukštyje, kad juos lengvai galėtų skaityti žmonės su vežimėliais. Norint išgirsti vaizdingus pasakojimus apie šį taką, į mobilųjį telefoną galima nemokamai parsisiųsti programėlę „Audio Guide of Zemaitija National Park“.
Pasivaikščiojimo metu vykusios diskusijos buvo labai įdomios, konstruktyvios ir leido geriau suprasti neįgaliųjų poreikius. Svarbu pažymėti, kad neįgalieji turi būti įtraukiami į infrastruktūros projektavimą ar planavimą nuo pat pirmų žingsnių. Jų dalykiškos pastabos leistų objektus geriau pritaikyti šios socialinės grupėms poreikiams ir jau įrengtų takų ar kitų infrastruktūros elementų nereikėtų perdaryti dar kartą.
Po susitikimo su neįgaliaisiais šalies vadovas neskubėjo palinkti Platelių ir kartu su Žemaitijos nacionalinio parko direktoriumi Ramūnu Lydžiu Platelių dvaro parke pasodino ąžuolą. Šis medis bus kaip simbolinis „kertinis akmuo“ pradėtame atkurti dvaro parke ir sode. Šiais metais Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, kartu su visuomenės pagalba atkurs istorinį Platelių dvaro sodą, pasodindama apie 50 obelaičių, beveik 20 vyšnaičių, beveik tokį pat kiekį trešnių. Toks sodo pasodinimas įprasmins Žemaitijos nacionalinio parko 30 – metį. Tuo tarpu Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda sveikindamas Žemaitijos nacionalinį parką su gražiu jubiliejumi įteikė sveikinimą su tokiu palinkėjimu:
„Mieli Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai,
Šiais metais minime Lietuvos nacionalinių parkų įsteigimo 30-metį. Pačioje Nepriklausomybės pradžioje įsteigti nacionaliniai parkai neabejotinai ir reikšmingai prisidėjo prie mūsų valstybės stiprinimo – čia saugomos ir puoselėjamos svarbiausios Lietuvos gamtos ir kultūros vertybės, šalies etnokultūrinių sričių savitumai. Sveikinu visus nacionalinių parkų darbuotojus su jubiliejumi ir dėkoju Jums už atkaklų ir nuoširdų darbą saugant mūsų visų neįkainojamą turtą.”
Scroll to top