Plungės rajono atstovai dalyvavo tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2015“

2015-01-26 / Žemaitijos NP

Sausio 23-25 dienomis Vilniuje vyko 3-oji tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“, kurią organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie LR ūkio ministerijos, Lietuvos turizmo asociacija, LR turizmo rūmai ir parodų bei konferencijų organizatorius LITEXPO.

„Ateik pasiruošęs!” Tokį šūkį pasirinko parodos ADVENTUR organizatoriai. Trijų dienų nuotaikingas mini turas kvietė aplankyti dar nepažintus Lietuvos kampelius, egzotines pasaulio šalis, siūlė idėjų, kaip keliauti su šeima, bendradarbiais, mokė atsakingai rinktis, planuoti ir organizuoti savo išvykas. Etnografinių regionų metais parodoje ypač daug dėmesio buvo skirta Lietuvos ir jos kultūros paveldo temai. Paroda veikė trijose salėse ir turėjo kelias rubrikas: „Pažink Lietuvą“, „Poilsiauk aktyviai“, „Atrask pasaulį“.

Parodos atidaryme dalyvius ir svečius pasveikino Ūkio ministras E.Gustas, Valstybinio turizmo departamento prie ŪM direktorė J. Kazlauskienė, diplomatas A.Vinkus, parodų ir kongresų centro LITEXPO vadovas M.Rutkauskas.

Parodoje dalyvavo ir gausus Plungės rajono savivaldybės darbuotojų būrys, atstovaujamas Plungės rajono savivaldybės mero A.Klišonio, administracijos direktoriaus A.Krauleidžio, Strateginio planavimo ir investicijų, Kultūros ir sporto bei kitų skyrių darbuotojų, Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus A.Bakanausko bei jo pavaduotojos J.Skurdauskienės, Plungės M.Oginskio meno mokyklos direktorės Žiobakienės, Plungės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vedėjos V.Skėrienės ir kt. Parodoje dalyvavo ir Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis, kuris su Žemaičių Kalvarijos šventovės rektoriumi kan. Jonu Aču bei bendruomenės „Gardai“ pirmininku Broniumi Kleinausku pristatė kultūrinio turizmo maršrutus Plungėje (taip pat ir Žemaitijos nacionaliniame parke) konferencijoje „Plungės kraštas – Oginskių kraštas“. Ji vyko parodos  metu, sausio 23 d. 11 val. Konferencijos dalyvius pasveikino meras. Kadangi 2015 metais minimos M. K. Oginskio 250-osios gimimo metinės, didelis dėmesys buvo skirtas būtent Oginskiams. Labai įdomų pranešimą „Oginskiai Plungėje: paveldas ir tradicijų tąsa“ perskaitė Žemaičių dailės muziejaus direktoriaus pavaduotoja dr. Jolanta Skurdauskienė. Su Oginskio festivalio tradicijomis supažindino Plungės meno mokyklos direktorė Genovaitė Žiobakienė. Taip pat buvo parodytas 15 min. filmas „Aš – Plungė“. Į konferenciją susirinko apie 100 žmonių.

Plungės rajono savivaldybės turizmo informacijos centro darbuotojai parodoje dirbo  visas tris dienas. Jie pristatė Plungės kraštą ir jo turizmo išteklius bendrame stende „Lietuva“ (suskirstytame į Vakarų Lietuvą, Šiaurės Lietuvą, Rytų Lietuvą, Pietų Lietuvą). Kaip pasakojo Plungės TIC darbuotoja Gintarė Gurevičiūtė, parodos lankytojai labiausiai domėjosi Oginskių kultūriniu paveldu Plungėje, taip pat edukacinėmis programomis Plungėje ir Žemaitijos nacionaliniame parke. Lankytojų buvo daugiau, negu parodoje pernai.

Sausio 24 d. parodos stende „Atostogos kaime“ dirbo ir tradicinius amatus (siuvinėjimą, riešinių mezgimą) demonstravo Kultūros paveldo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Jakštienė bei Platelių seniūnijos gyventoja Vilma Rečkauskienė. Poilsio galimybes, kulinarinį paveldą Plungės rajone pristatė Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos pirmininkė Jurgita Krištupienė ir kiti šios asociacijos nariai. Kaip sakė J.Krištupienė, lankytojų, ypač šeštadienį, buvo labai daug, besidominčiųjų poilsiu kaimo turizmo sodybose taip pat netrūko.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) stendas buvo įsikūręs šalia stendo „Atostogos kaime“. Jame galėjo susipažinti su tradiciniais amatais (žvakių liejimu), nacionalinių ir regioninių parkų, rezervatų išskirtinėmis vertybėmis, naujais turistiniais objektais, pritaikytais lankymui.

Akį traukė užsienio šalių stendai. Keliauti kvietė Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Slovakijos, Turkijos, Tuniso, Tailando, Gruzijos, Lenkijos, Suomijos, Norvegijos, Portugalijos, Indonezijos, Irano, JAE, Seišelių salų atstovai.

Kelionių agentūros, turizmo firmos lankytojus viliojo kelionėmis į įvairiausias pasaulio šalis kelionių nuolaidomis, kvietė laimėti kelionę loterijoje.

Visas parodos dienas viliojo turininga renginių programa. Naują kelionių projektą „Keliauk su žvaigžde“ pristatė kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas Makalius. Vyko susitikimai su garsiais Lietuvos keliautojais. „Kelionių fotografija“ kvietė visus susipažinti su fotografijos galimybėmis.

 

Aušra Brazdeikytė,

Platelių lankytojų centro administratorė

Scroll to top