Platelių tradicinių amatų centre šurmuliavo „Amatų diena“

2024-04-24 / Žemaitijos NP
Spalvotos juostos ir vaiko rankos jas pina.

Praėjusią savaitę, balandžio 19 dieną, Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre aidėjo smagus šurmulys. Čia vyko „Amatų dienos“ renginys. Retai taip būna, kad visas amatų centras šurmuliuotų smagiame alase ir kiekviename jo kampelyje būtų demonstruojami amatai, o juos išbandyti visiškai nemokamai galėtų visi norintys. 

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija šiais metais turėjo neeilinę galimybę į „Amatų dieną“ pasikviesti amatų meistrus iš Kėdainių krašto amatų centro Arnetų name. Jau kuris laikas Platelių dvaro svirno parodų salėje (Žemaitijos nacionalinio parko ekspozicija) buvo eksponuojama šio krašto liaudies menininkų paroda „Tradicijų vedami“. Parodos uždarymo proga kėdainiškiai amatininkai maloniai sutiko ir praktiškai visuomenei pristatyti savo amatus. Tad sujungus vietos ir svečių amatininkų pajėgas surengta „Amatų diena“.

Į renginį buvo kviečiami pedagogai, moksleiviai ir visi norintys „paragauti“ amatų skonio. Atvyko daugiau nei 90 dalyvių, tarp jų buvo net 3 moksleivių grupės iš Plungės Jucio progimnazijos, Plungės r. Liepijų mokyklos Šateikių ir Platelių skyrių. Mokiniai turėjo išskirtinę galimybę išbandyti vėlimą iš vilnos, spalvingų juostų pynimą, pynimą iš vytelių, pasimokyti audimo subtilybių, paimti į rankas medžio drožybos įrankius ir lieti bičių vašku kvepiančias žvakes. O visus amatus išbandžiusieji buvo kviečiami paragauti tradicinių mielinių blynų su obuoliene.

Iš viso renginio metu amatus demonstravo apie 13 amatininkų, kurie stengėsi dalyviams ir papasakoti apie savo mylimą amatą, ir nuoširdžiai jo pamokyti. Už dalyvavimą renginyje dėkojame nuolatiniams Platelių tradicinių amatų centro draugams, vietos amatininkams – V. Gedvilui (pynimas iš vytelių), V. Jaugėlai (drožyba iš medžio), J. Balvočienei, K. Katkienei, G. Švedienei (audimas/juostų pynimas). Taip pat nuoširdžią padėką reiškiame svečiams iš Kėdainių – Jūratei Atkočiūnienei (vėlimas iš vilnos), Loretai Steponavičienei (juostų pynimas), Birutei Šinkūnienei (pynimas iš vytelių), Arūnui Gaučui (drožyba iš medžio).

 Renginį organizavę direkcijos darbuotojai D. Vaškienė, A. Kuprelytė, D. Jakštienė ir A. Vaškys dalyviams taip pat pristatė drožybos iš medžio amatą, vedė  žvakių liejimo, mielinių blynų kepimo ir kryždirbystės edukacinius užsiėmimus.

Nors amatų demonstravimo vieši renginiai yra organizuojami retai, tačiau Platelių dvaro tradicinių amatų centre galima užsisakyti individualias amatų mokymo ir ne tik paslaugas. Primename, kad čia yra teikiamos įvairių amatų mokymo, edukacinių programų vedimo, praktinių seminarų organizavimo ir apgyvendinimo paslaugos. Apie jas daugiau skaitykite – Platelių tradiciniu amatų centras.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

Scroll to top