Platelių ežero pakrančių tvarkymo talkos rezultatai

2024-04-23 / Žemaitijos NP
Butelis ežero pakrantėje

Balandis švaros mėnesiu vadinamas ne veltui. Pavasarį pabundanti, auganti ir judanti gamta ir mums visiems diktuoja, kad reikia imtis veiksmų, atsibusti po žiemos sąstingio, imti tvarkytis ir ruoštis vasarai.

Direkcijos kolektyvas kiekvienais metais šiam ciklui taip pat pasiduoda. Žemaitijos nacionalinis parkas ir ypač Platelių ežeras, yra lankytojų mėgstama vieta visais metų laikais. Tad tvarkyti visada atsiranda ką. Šiais metais, balandžio 18 d., buvo suorganizuota Platelių ežero pakrančių tvarkymo talka. Visas direkcijos kolektyvas pasiskirstęs grupelėmis rinko šiukšles ežero pakrantėse. Kiekvienais metais organizuodami talką tikimės, kad jos metu galėsime grožėtis nuostabia parko gamta ir nebus ką veikti. Deja, realybė vis dar yra kitokia… Savaime suprantama, kad labiausiai mėgstamose žmonių susibūrimo vietose ir aplink jas visada atsiranda šiukšlių – vis dar mėtosi gėrimų buteliai, vienkartiniai kavos puodeliai. Tačiau pastebime, kad jų jau yra gerokai mažiau nei būdavo ankstesniais metais. Apiplaukus Platelių ežero salas, šiukšlių surinkta irgi viso labo pusmaišis. O buvo laikai, kai šiukšles iš vienos salos pilna valtimi tekdavo plukdyti.  Darome prielaidą, kad lankytojai darosi sąmoningesni ir daugelis šiukšles išsineša su savimi.

Parko miškuose, esančiuose šiek tiek tolėliau nuo ežero, kur veda miško keliai, situacija gerokai liūdnesnė. O liūdnesnė todėl, kad kalnai šiukšlių čia atsiranda iš žmonių namų ūkių. Ši šiukšlintojų kategorija kelia kur kas didesnį galvos skausmą. Sofos, televizoriai, klozetai ir aišku, padangos… Tokie radiniai gyvenant 21 amžiuje vis dar kelia nuostabą, gi visiems yra sudarytos geros sąlygos, tokias atliekas pristatyti į sąvartynus.

Dar kartą norime visiems priminti, kad gamta yra visų mūsų ir visų mūsų pareiga yra ja rūpintis. Pasigendantiems šiukšliadėžių, primename, kad saugomų teritorijų direkcijų nuostata yra tokia, kad viską, ką į gamtą atsinešame, kas jai nepriklauso, turime su savimi ir išsinešti.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja (patarėja darbui su visuomene) Rovena Augustinė

Scroll to top