Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre vykę seminarai

2021-11-10 / Žemaitijos NP
Šeštadienį , lapkričio 9 dieną, Platelių dvaro sodyboje – tradicinių amatų centre ir svirne virė gyvenimas. Vyko net du užsiėmimai – praktinis seminaras ,,Raštuotų pirštinių mezgimas“ ir edukacinė pamoka ,,Muilo gamyba“ su amato meistre Sandra Makutėniene.


Seminare ,,Raštuotos pirštinės“ susipažinome su Žemaitijoje būdingomis pirštinėmis, studijavome raštus ir siūlų spalvas, mokinomės įvairių mezgimo paslapčių. Pirštinės su raštais tai ne tik šilta ir gražu, bet ir pats mezgimas suteikia daug pozityvių minčių, ir svajonių, įdedama širdies ir rankų šilumos. Kiekvienos pirštinės gimsta su savo istorija ir suteikia mums šansą išlikti originaliais.


,,Muilo gamybos“ edukacinėje programoje sužinojome, kad natūralus muilas – tai mažas stebuklas, gautas maišant augalinius aliejus su natrio šarmu, papildant eteriniais aliejais bei kitais natūraliais priedais, būtent toks būdas ir vadinamas šaltuoju būdu. Ši reakcija būna ir audringa ir pavojinga, tad reikalauja ypatingų saugumo priemonių. Edukacijos dalyviai stebėjo natūralaus muilo gamybos procesą, sužinojo, kad mūsų senoliai šarmą gamindavo iš pelenų, kad natūralaus muilo procese dažniausiai naudojami kokoso (gerina plovimo savybes, skatina putojimą) bei odą drėkinantys, maitinantys palmių, alyvuogių, ricinos ir kiti aliejai.


Mėginkime pristabdyti gyvenimo tempą, mokykimės sukurti gražų rankdarbį, pasidarykime savo muiliuką ar tiesiog nuveikime kažką, kas būtų malonu ir tada viskas aplink bus šviesiau, laikas neprailgs.
Kviečiame ir toliau lankytis mūsų renginiuose, stengsimės visada Jus sudominti ir nustebinti.


Visuomenės informavimo specialistė
Dalia Jakštienė
Scroll to top