Platelių dvaro parko švarinimo darbai

2023-01-05 / Žemaitijos NP

Prasidėjus naujiesiems metams, o žiemiškiems orams trumpam atsitraukus į šalį, suskubome tvarkyti vėjo, sniego ir lietaus padarytą žalą. Tikriausiai kiekvienas apsidairęs aplink matėte, kad po užklupusio gausaus sniego bei kitų kritulių kiekio, medžiai parkuose, miškuose ar pakelėse ėmė smarkiai linkti. Neatlaikiusios svorio lūžo jų šakos, o kai kur net ir patys medžiai. Žalos pridaryta daug, tad pagerėję žiemos orai suteikė galimybę suorganizuoti talką. Daugelyje lankomų Žemaitijos nacionalinio parko teritorijos objektų atsirado poreikis tvarkyti ir valyti išlaužytas šakas bei medžius.

Sausio 3-ąją dieną Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos darbuotojai ėmėsi tvarkyti Platelių dvaro sodybos parką. Darbo būta nemažai: šakas, visų pirma, reikėjo sukrauti ir suvilkti į krūvas, o vėliau susmulkinti, storesnes šakas supjaustyti. Talkos metu valyta visą parko teritorija: nuo lūžusių šakų atlaisvinti takeliai ir praėjimai, palengvintas augimas tų medžių, ant kurių vis dar tebekabojo nulūžusios šakos. Vien šakų sukrovimas į didesnes krūvas bei storesnių šakų bei medžių supjaustymas trylikai parko darbuotojų užtruko apie tris valandas. Prireiks dar šiek tiek laiko bei pastangų, kol visa surinkta mediena bus išvežta iš Platelių dvaro parko teritorijos. Tokių nukentėjusių Žemaitijos nacionalinio parko objektų, kaip Platelių dvaro parkas, yra ne vienas. Žiema prasidėjo greitai ir negailestingai, gamtos stichijos neprognozuojamos, tad jų atneštos pasekmės pakankamai didelės.

Raginame žmones jungtis prie iniciatyvos ir savo ruožtu švarinti Žemaitijos nacionalinio parko teritoriją, tvarkykime ir gražinkime ją kartu. Apie ateityje vyksiančias talkas informuosime socialiniuose tinkluose, internetinėse svetainėse, skelbimuose, tad tikimės, jog sulauksime savanorių, norinčių prisidėti prie rūpinimosi parko teritorija. Visuomenės pagalba mums labai reikalinga.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai) Audronė Jokubauskaitė

Scroll to top