Pirmasis Užgavėnių laukimo edukacinis užsiėmimas Platelių dvaro sodyboje

2017-02-03 / Žemaitijos NP

Tik prasidėjus vasario mėnesiui Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre pasipylė edukaciniai užsiėmimai. Šio mėnesio edukacijos skirtos pasirengimui Užgavėnėms.

Į pirmąją edukaciją vasario 2 d. atvyko Plungės lopšelio – darželio ,,Pasaka“  priešmokyklinio amžiaus ,,Ančiukų“ ir ,,Nykštukų“ grupių vaikai. Gausus būrys (27) vaikučių dalyvavo užsiėmime, kurio metu susipažino su Užgavėnių šventės tradicijomis, mokėsi pasigaminti Užgavėnių kaukę iš įvairių tekstilės skiaučių. Šis užsiėmimas mažiesiems patiko, jie galėjo duoti valią fantazijai ir susikurti kaukes pagal savo norus. Kaukes visi pasigamino skirtingas ir labai puikias. Edukacijos pabaigoje vaikučiai ragavo mielinius Užgavėnių blynus su žolelių arbata. Užsiėmimo metu vaikams padėjo pedagogės. Edukacijas vedė D. Vaškienė ir D. Jakštienė. Vaikučių buvo labai daug, kol vieni dalyvavo edukacijoje, kitiems gidė A. Brazdeikytė pravedė ekskursiją po Žemaitijos nacionalinio parko ir Užgavėnių ekspozicijas.

Džiaugiamės mažaisiais keliautojais ir tikimės, dažniau sulaukti vaikų direkcijos organizuojamose edukacinėse programose.

 

Lankytojų aptarnavimo skyriaus specialistė (gidė) D. Jakštienė

Scroll to top