Pažintis su Plungės miesto lopšiu – Gandingos archeologiniu kompleksu

2022-09-29 / Žemaitijos NP

Plungės turizmo informacijos centras šiemet įgyvendino projektą „Kultūros ir gamtos gėrybės Varkalių ir Gandingos piliakalniuose“, kurį iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas. Projekto veiklos buvo orientuotos į Europos paveldo dienų, kurių tema šiemet – „Tvarus paveldas“, renginius. Ta proga plungiškiams ir miesto svečiams Plungės turizmo informacijos centras organizavo ekskursiją – talką Gandingos archeologiniame komplekse. 

Ekskursijos pradžioje Plungės TIC direktorė Sandra Kasmauskienė pristatė projektą,  Europos paveldo dienų temą bei ragino geriau pažinti šalia esantį kultūros paveldą, kvietė jį saugoti ir tausoti. Dalyviams išdalinti šiukšlių maišai, kad pasibaigus turistiniam sezonui būtų sutvarkyta piliakalnių aplinka. Toliau sekė kraštotyrininkės Linos Macijauskienės ekskursija po Gandingos archeologinį kompleksą. Dalyviai išgirdo daug įdomios informacijos, legendų bei vietinių pasakojimų apie čia buvusias gyvenvietes, šventvietes, kapinynus. Po ekskursijos, besivaišinant vietinių gamintojų iš Žemaitijos nacionalinio parko arbata, visi pasidžiaugė augančiu lankytojų sąmoningumu bei atsakingumu, nes šiukšlių surinkta nedaug. Ekskursijos dalyviai pastebėjo, kad lankytojai bei turistai labiau vertina, saugo juos supančius gamtos bei kultūros paveldo objektus.

Šio projekto metu taip pat išleistas informacinis lankstinukas su žemėlapiu apie Gandingos archeologinį kompleksą. Lankstinuką galima nemokamai pasiimti Plungės turizmo informacijos centre. Jis bus pristatomas ir platinamas turizmo parodose, mugėse, išdalintas šio projekto partneriams.

Džiaugiamės šio projekto rezultatais ir tikime, kad Gandingos ir Varkalių piliakalniai taps dar populiaresni ir sulauks daugiau atsakingų lankytojų.

Projektą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas ir Plungės turizmo informacijos centras.

Plungės turizmo informacijos centro informacija

Scroll to top