Pasaulinei Miškų dienai paminėti skirtas pažintinis pėsčiųjų žygis

2022-03-21 / Žemaitijos NP

Kasmet po pavasario lygiadienio, kovo 21 d. yra minima Pasaulinė Miškų diena. Tai svarbi data, priverčianti susimąstyti, kas mums yra miškai, kokia jų reikšmė ,,urbanizuotai‘‘ visuomenei. Net 54 proc. Žemaitijos nacionalinio parko teritorijos užima miškai, juose ne tik daug bioįvairovės, retų augalų rūšių, tačiau tai ir prieglobstis, namai daugybei gyvūnų ir paukščių.

Siekdami paminėti Tarptautinę Miškų dieną ir pasigrožėti Žemaitijos nacionalinio parko miškais, Kraštotvarkos skyriaus darbuotojai kovo 19 d. surengė pažintinį pėsčiųjų žygį, pavadintą ,,Paplatelės miško kalvomis“. Suplanuotas maršrutas buvo žiedinio tipo ir vingiavo didžiausiais miškų masyvais, Paplatelės ir Plokštinės miškais. Žygeiviai turėjo galimybę įvertinti savo jėgas ir pasirinkti atitinkamo ilgio maršrutą – 11 km arba 17 km. Mėgaujantis puikiu oru, žygyje dalyvavo 60 žmonių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių.

Įpusėjus žygiui, dalyviai buvo vaišinami žolelių arbata, o žygio prisiminimui jiems buvo įtekti diplomai. Nepaisant miške vis dar užsilikusios žiemos ir vietomis besidriekiančių sniego liežuvių, kurie apsunkino žygiavimą, visi sėkmingai grįžome į pavasarį.

Dėkojame dalyvavusiems entuziastams ir dalinamės žygio akimirkomis.

Kraštotvarkos skyriaus geografė Rūta Jundulienė

Scroll to top