Pasaulinę turizmo dieną paminėjome su Liepijų mokyklos Platelių skyriaus mokiniais

2022-09-28 / Žemaitijos NP

Rugsėjo 27-ąją visame pasaulyje minima Pasaulinė turizmo diena. Nutarimas švęsti Pasaulinę turizmo dieną priimtas 1979 m. Ispanijoje per III Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) Generalinę asamblėją. Pasaulinė turizmo diena pradėta minėti nuo 1980-ųjų. Šventės diena, rugsėjo 27-oji, patvirtinta PTO Vykdomosios tarybos sprendimu.

2022 m. Pasaulinės turizmo dienos tema – „Permąstykime turizmą“.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Lankytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojai turizmo dienos proga apsilankė Liepijų mokyklos Platelių skyriuje. 7 klasės mokiniai žaidė žaidimą „Keliaukime aplink Platelių ežerą“. Pasiskirstę į dvi komandas, septintokai mėtė kauliuką, „keliaudami ir atsistoję“ ant žalių langelių, atsakinėjo į pateiktus klausimus apie Žemaitijos nacionalinį parką, gamtos ir kultūros vertybes, spėliojo, kaip žemaičiai vadina vieną ar kitą paukštį, uogą, kitų žemaitiškų žodžių reikšmę. Patekus ant geltono langelio, žaidimo dalyviai susipažindavo su vienu ar kitu Žemaitijos nacionalinio parko lankomu objektu. Vienos vietos buvo palankios ir suteikdavo galimybę dar greičiau keliauti, kitos – atvirkščiai, trukdydavo ir grąžindavo atgal.

Kiekviena komanda žaidė su azartu ir dideliu noru laimėti. Nesvarbu, kad laimėjo tik viena iš jų, bet visi žaidimo dalyviai buvo apdovanoti mažomis atminimo dovanėlėmis apie Žemaitijos nacionalinį parką. Džiaugiamės, kad tokie renginiai skatina mokinius domėtis juos supančia aplinka, suteikia galimybę dar daugiau sužinoti apie saugomą teritoriją, kurioje jie gyvena.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus gidė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top