Partnerių susitikimu Danijoje baigėsi tarptautinis projektas „Baltija gryname ore“

2015-11-03 / Žemaitijos NP

2015 m. spalio 27-28 d. kartu su Plungės sporto ir rekreacijos centro atstovais Evaldu Jociu ir Rasa Jonušienė bei Savivaldybės tarybos nariu Algirdu Pečiuliu, Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų specialistu, Plungės baidarių ir kanojų, orientavimosi sporto ir turizmo klubo „Versmė“ atstovu Raimondu Laurinaičiu teko lankytis Roskildėje (Danijos Karalystė), kurioje įvyko paskutinis Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Baltija gryname ore“ („Baltic outdoor“) partnerių susitikimas.

Pusantros dienos vyko darbinės diskusijos, tačiau apie pusdienį liko laiko pasižvalgyti po Roskildę, 10-tą pagal dydį Danijos miestą rytinėje Zelandijos regiono dalyje su 47 tūkst. gyventojų, 30 km nutolusį nuo sostinės Kopenhagos. Roskildė garsėja muzikos festivaliu – vienu didžiausių Europos muzikos įvykių: jame koncertavo tokios grupės kaip „Guns’n’Roses” ar legendinis „Bob Marley and the Wailers”. Tai meno, kultūros, labdaros renginys, birželio pabaigoje – liepos pradžioje aštuonioms dienoms sujungiantis dešimtatūkstantines minias į atskirą ir be galo margą pasaulį, kuriame pulsuoja savitas gyvenimo ritmas.

Sužavėjo įdomią ir gilią istorinę praeitį turintis Roskildės senamiestis (1020-1416 m. Roskildė buvo Danijos karalių sostinė) su į UNESCO paveldo sąrašą įtraukta Katedra (didžiausia gotikinio stiliaus bažnyčia Skandinavijoje). Katedroje palaidoti 39 karaliai ir karalienės. Gražiai tvarkomas miesto parkas, daug jaunimo ir dviračių, be kurių neįsivaizduojamas danų gyvenimas. Dviračius mina visi: ir seni, ir jauni. Dviratininkams pritaikyta gerai išvystyta infrastruktūra: specialiais ženklais ir šviesoforais pažymėti dviračių takai ir maršrutai, gausybė dviračių parkavimo vietų su labai praktiškais dviračių stovais (žiūr. nuotraukas). A.Brazdeikytė

Daugiau informacijos apie projektą:

Šis tarptautinis projektas – įžanginis projektas, gavęs finansavimą iš programos finansavimo schemos „Seed Money“. Sėkmingai įgyvendinę įžanginį projektą, projekto partneriai iš Danijos, Lenkijos, Lietuvos ir Švedijos teiks paraišką didesnės apimties projektui, skirtam instituciniams gebėjimams stiprinti ir tokiu būdu skatinti bei remti Baltijos šalių suinteresuotumą aktyvia gyvensena, mėlynųjų ir žaliųjų technologijų augimą Pietų Baltijos regione.

Roskildės verslo koledžo, Gdansko sporto ir rekreacijos centro (Lenkijos Respublika) ir Plungės sporto ir rekreacijos centro atstovai į tarptautinį susitikimą Roskildėje atvyko kartu su savivaldybių, sporto organizacijų, švietimo įstaigų, nacionalinių parkų ir informacijos centrų atstovais. Galimi partneriai aptarė savo galimybes ir interesus, siekiant kuo didesnio vietos partnerių įsitraukimo į tarptautines veiklas.

Susitikimo Roskildėje metu kalbėjo programos informacinio centro Danijoje koordinatorė Anja Peist, kuri pabrėžė, kad naująja 2014-2020 metų Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programa siekiama ne tik sukurti partnerysčių tinklus, bet ir juos plėtoti po projekto pabaigos. Todėl, anot ekspertės, vertinant paraišką, bus atsižvelgiama į priemones bendradarbiavimo tinklo tęstinumui palaikyti. 2007 – 2013 metais buvo sukurti net 108 partnerių iš Danijos, Lietuvos, Lenkijos, Švedijos bei Vokietijos tinklai, o projektuose dalyvavo 435 partneriai. Ekspertės nuomone, sukurtas tinklas gali būti gyvybingas ir tvarus tada, kai projekto partnerius jungia kuo daugiau bendrų veiklų, stipri vietos partnerių parama.

Po diskusijų darbo grupėmis išryškėjo būsimo projekto kontūrai. Numatyta, kad projekto metu bus išbandytos šios sportinės veiklos gryname ore: kanojų, baidarių žygiai, bėgimo ir orientavimosi turai, dviračių žygiai, orientuoti į gamtinį ir kultūrinį vietovės pažinimą. Bus organizuojami demonstraciniai renginiai, kurių metu projekto dalyviai bus supažindinami su renginio organizavimo specifika ir metodais, rinkodaros priemonėmis, biudžetu ir pan. Taip pat bus organizuojamos konferencijos, tarptautiniai seminarai, skirti pasidalyti masinių visuomenės sveikatinimo ir sporto renginių gerąja praktika. Tarptautiniam bendradarbiavimui stiprinti bus sukurta nauja sklaidos priemonė – elektroninė platforma, skirta sporto, sveikatinimo, kultūriniams renginiams skelbti, vykdyti jų paiešką ir rezervaciją. Projekto paraišką numatyta pateikti 2015 m. gruodžio mėnesį.

Plungės sporto ir rekreacijos centro atstovai Evaldas Jocys ir Rasa Jonušienė į Roskildę vyko kartu su Savivaldybės tarybos nariu Algirdu Pečiuliu, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus Platelių lankytojų centro administratore Aušra Brazdeikyte ir Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos informacinių technologijų specialistu, Plungės baidarių ir kanojų, orientavimosi sporto ir turizmo klubo „Versmė“ atstovu Raimondu Laurinaičiu. Nuoširdžiai dėkojame dalyviams už indėlį, gvildenant naujojo projekto idėjas, už naudingus pasiūlymus dėl projekto metu organizuojamų veiklų gryname ore, už suinteresuotumą kurti glaudžią partnerystę Pietų Baltijos regione.

 

Plungės sporto ir rekreacijos centro inf.

Rasa Jonušienė


Scroll to top