Parodos Platelių dvaro sodyboje

2019-10-17 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija Platelių dvaro ekspozicijų parodų salėse nuolat organizuoja įvairias menininkų darbų parodas.

Šiuo metu Platelių dvaro sodybos svirne ir arklidėje  vyksta dvi fotografijos darbų parodos: Lietuvos ir Latvijos fotografų  – ,,Fotoalėja 2019″ ir Rasos Šeikuvienės  ,,Brydės per metų laikus”.

,,Fotoalėjos 2019″ paroda skiriama Žemaitijos metams bei Plungės viešosios bibliotekos 80-ies metų jubiliejui paminėti. Šių metų ekspozicija sudaryta iš dviejų paskutinių metų „Fotoalėjos“ dalyvių darbų. Parodos autoriai yra  Lietuvos ir Latvijos fotografai. Parodoje savo darbus gali eksponuoti ne tik profesionalai, bet ir mėgėjai fotografai bei moksleiviai. Lietuvių autoriai eksponuoja šių laikų vaizdus: žmonių gyvenimą, meno kūrėjus, kraštovaizdį. Pirmąkart parodoje dalyvauja Latvijos fotografai iš Jelgavos. Dzintra Žvagina pristatė Rumunijai skirtą ciklą, o Eduards Kapsa eksponuoja aktų nuotraukas. Parodos lankytojai nuotraukose išvys ir savo krašto žmonių veidų, kraštovaizdžio elementų.  Paroda vyks iki šių metų gruodžio 30 d.

Rasos Šeikuvienės paroda ,,Brydės per metų laikus“– tai tarsi sąšauka su „Žemaitijos metais“, nes autorės vaikystė, praėjusi Platelių apylinkėse, teberusena kasdienybėje tiek peizažų, tiek landšafto savitumu, tiek atsitiktinio silueto asmeniškumu. Ekspozicija atskleidžia Rasos kūrybinį žvilgsnį į aplinką, pasinaudojant meninės fotografijos žanro galimybėmis, užfiksuojant šviesos arba amžinybės akimirksnį tiek savalaikiu foto mygtuko paspaudimu, tiek profesionalia kadro kompozicija. Bene kiekvienoje parodos nuotraukoje nesunku ne tik pastebėti, bet ir pajusti jos moterišką mistiką ir instinktą.  Autorė – lietuvaitė, žemaitė, stipri gerumu ir dvasine šviesa.  Paroda vyks iki šių metų lapkričio 15 d.

Kviečiame apsilankyti!

Lankytojų aptarnavimo skyriaus
Visuomenės informavimo specialistė
Dalia Jakštienė

Scroll to top