Paroda ,,Geležinė kryždirbystė“

2017-08-19 / Žemaitijos NP

2017 m. rugpjūčio 5 d. atidaryta Virgilijaus Mikuckio paroda ,,Geležinė kryždirbystė“. Vienas geriausių Žemaitijos ir Lietuvos kalvių pristatė geležines ,,karūnas“ – kryžius koplytstulpiams, koplytėlėms, dekoratyvinėms skulptūroms. Menininko kalviškajai kryždirbystei būdingas ornamentinis ažūro įvairumas, grakštumas, raštų išdėstymo aiškumas, tradicijos suvokimas ir interpretavimas, atlikimo meistriškumas.
Virgilijus Mikuckis yra surengęs ne vieną autorinę parodą, dalyvauja ir kolektyvinėse parodose, įvairiuose Lietuvos ir tarptautiniuose kalvystės pleneruose, simpoziumuose, kūrybinėse stovyklose. Menininkas yra kalvystės renginių organizatorius ir sumanytojas. Pelnė įvairiausių apdovanojimų, naujausias – 2017 m. birželio mėnesį įteikta Mažeikių krašto kultūros premija.
Ne vieną vasarą Virgilijus Mikuckis dalyvavo kūrybinėse stovyklose Plateliuose, ne vieną koplytstulpį, koplytėlę prie medžio Platelių krašte puošia jo geležiniai kryžiai. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija iš tautodailininko yra įsigijusi kaltų komplektus, mobilią kalvę Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centrui.
Parodos atidaryme susirinkusieji džiaugėsi puikia paroda, linkėjo kūrybinės sėkmės ir naujų sumanymų, menininkai Antanas Vaškys, Steponas Kaminas, Kazys Striaupa įteikė savo išdrožtas medines šventųjų skulptūrėles Virgilijaus Mikuckio sumanytam būsimam koplytstulpiui.
Paroda Platelių dvaro svirne veiks iki rugsėjo 20 dienos, maloniai kviečiame aplankyti.

Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros paveldo skyriaus vedėjo pavaduotoja
Aldona Kuprelytė

Scroll to top