Parke vėl savanoriaus užsieniečiai

2020-02-18 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nemažai metų dirba su jaunais žmonėmis iš užsienio, kurie į Lietuvą atvyksta savanoriauti. Savanoriai į Platelius jau buvo atvykę iš Ispanijos, Italijos, Rumunijos, Ukrainos, Rusijos, Prancūzijos ir kitų šalių. Įsikūrę čia 7-9 mėnesių laikotarpiui, jie tampa direkcijos kolektyvo dalimi ir padeda atlikti kasdienius darbus, pradedant aplinkos tvarkymu, rekreacinių objektų priežiūra, renginių organizavimu ir baigiant lankytojų aptarnavimu. Tuo pat metu savanoriai susipažįsta su vietos bendruomene, domisi vietos kultūra, tradicijomis ir papročiais, mokosi iš aplinkinių ir dalijasi savo patirtimi.

Kiekvienais metais, esant patvirtintam projektui, norą savanoriauti parke pareiškia bent keli jauni žmonės. Šiemet jaunimo savanoriškos veiklos centras „Deineta“ (savanorius koordinuojanti institucija), su kuria direkcija savanorių klausimais dirba jau daug metų, įgyvendina projektą “Savanorystė Lietuvos Saugomose Teritorijose“ ir į Žemaitijos nacionalinį parką siunčia du čia panorusius savanoriauti jaunuolius.

Vasario 11-12 dienomis į parką atvyko Tatiana Obrucheva iš Rusijos ir  Xalo Lopez iš Ispanijos. Abu jaunuoliai jau pirmosiomis dienomis entuziastingai domėjosi direkcijos veikla, susipažino su kolektyvu ir lankėsi teritorijoje.

Šiais metais savanoriai į parką atkako gana anksti, tad pavyks juos įtraukti į artėjančių Užgavėnių šurmulį ir pristatyti šią puikią tradiciją. Tikimės, kad jie šį ramų laiką panaudos apsiprasti ir susipažinti su Žemaitija, nacionaliniu parku, jo išskirtinėmis vertybėmis ir vasarą taps mums atrama aptarnaujant lankytojus, atvykstančius iš viso pasaulio. O visi atvykstantieji į parką ir jame gyvenantieji su šiais jaunais žmonėmis susipažinti ir pabendrauti turės galimybę jų prisistatymo renginių metu ir lankydamiesi direkcijos ekspozicijose.

#Žemaitijosnacionalinisparkas #Plateliai #Savanorystė #EuroposSolidarumokorpusas

Lankytojų aptarnavimo  skyriaus informacija

Scroll to top