Parke – ne tik lankytojai ir savanoriai, bet ir praktikantai

2019-09-21 / Žemaitijos NP

Daugelis besilankančių Žemaitijos nacionaliniame parke čia atvyksta, vedini tikslo pamatyti žymius turistinius objektus, gamtos ir kultūros paveldo vertybes ar tiesiog pailsėti prie švaraus Platelių ežero. Žmonės, trokštantys padirbėti visuomenės labui, taip pat žino, kad šiame parke tam yra sudarytos puikios galimybės. Čia beveik kiekvienais metais savanoriauja jaunimas iš užsienio. Neretai į savanorišką veiklą įsitraukia ir entuziastingi vietos gyventojai, padedantys parko direkcijai priimti lankytojus, organizuoti renginius.

Rečiau į parko direkciją kreipiasi studentai, norintys atlikti praktiką. Tad visada smagu jų sulaukti, juolab, kad direkcijos specialistų žinių bagažas turtingas praktinių ir teorinių žinių ir daugeliui įvairių sričių studentų gali būti labai naudingas.

Šiais metais, nuo rugsėjo 2 dienos, Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje, praktiką atlieka Klaipėdos universiteto IV kurse socialinę ekonominę geografiją ir regionistiką studijuojanti Deimantė Petkevičiutė. Ji šią specialybę pasirinko studijuoti dėl to, kad turi labai plačias perspektyvas ir suteikia žinių bei praktikos ne vienoje srityje. Baigus studijas įsidarbinimo galimybės taip pat gana plačios: Valstybinė jūrų uosto direkcija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vilniaus oro uostas, miestų savivaldybės, viešosiose regionų plėtros agentūros, transporto ir logistikos įmonės, saugomos teritorijos, geografijos mokytoja mokyklose ir kt. Praktikos metu studentė susipažins su Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos veikla ir administracine struktūra, analizuos parko infrastruktūrą, taip pat ruošis rašyti baigiamąjį darbą, susijusį su Žemaitijos nacionaliniu parku.

Paklausta, kodėl praktikai pasirinko būtent šią saugomą teritoriją, mergina atsako, kad Plateliai visada ją traukė savo gamta, draugiškais gyventojais, visada buvo įdomu, kokią veiklą vykdo parko direkcija. Gyvendama pakankamai arti parko Deimantė dažnai laisvą laiką ir ankščiau leisdavo Plateliuose, todėl, atsiradus progai, nusprendė, kad praktikos vietai geriausia tiktų Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.

Šiuo metu studentė padeda aptarnauti lankytojus Platelių lankytojų centre, analizuoja lankytojų statistinius duomenis ir jų struktūrą, susipažįsta su parko rekreacine infrastruktūra, padeda organizuoti renginius, bendrauja su įvairių sričių specialistais.

Džiaugiamės darbščiais ir žingeidžiais studentais ir tikimės, kad ateityje jų tik daugės.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus informacija

 

 

Scroll to top