Onos Lidijos Kazlauskienės tapybos paroda

2020-07-17 / Žemaitijos NP

Ona Lidija Kazlauskienė gimė 1936 m.  Paežerės kaime netoli Grumblių. Užaugo Šarnelėje. Mokėsi Šarnelės ir Žemaičių Kalvarijos mokyklose, baigė penkias klases. Įsigijo zootechniko, vėliau ir dezinfektoriaus specialybes. Gyvenime teko dirbti įvairius darbus Skurvydų durpyne, Plungės sanitarinės epidemijos stotyje, audėja liaudies dirbinių įmonėje ,,Minija”. Buvo ir verslininkė: augino nutrijas ir iš jų kailių siuvo kepures, kurias parduoti vežė į Rusiją.

Nuo mažens patiko piešti. Pirmieji mokytojai buvo Vacys Rutkus ir Genovaitė Juškaitė. 2005 m., po ilgos pertraukos, vėl sėdo prie drobės. Patarimų klausė pas dailininkus Leonardą Černiauską iš Babrungėnų ir Praną Daugintį iš Visvainių. Jos paveiksluose – gamtos, senojo kaimo vaizdai. Yra išbandžiusi įvairią techniką: liejo akvareles, tapė guašu, siuvinėjo, bet labiausiai patinka tapyti aliejiniais dažais.

Menininkės darbai eksponuoti: Nausodyje, Plateliuose, Joniškyje, Gegrėnuose, Šarnelėje, Telšiuose, Plungėje, Žemaičių Kalvarijoje ir kt.

 

Onos Lidijos Kazlauskienės Tapybos darbų paroda

2020 m. liepos 28 d. – rugpjūčio 30 d. Platelių dvaro arklidėje

(Didžioji – 22, Plateliai)

 

Visuomenės informavimo specialistė

Dalia Jakštienė

Scroll to top