Nuo šių metų gegužės 15 dienos – lankytojo bilietas saugomose teritorijose

2015-05-12 / Žemaitijos NP

Nuo gegužės 15 d. vykstantieji į saugomas Lietuvos teritorijas jau galės įsigyti lankytojo bilietą. Jis, kaip ir buvo žadėta, neprivalomas, tačiau tikimasi, kad lankytojai nevengs jo pirkti ir taip parems saugomas teritorijas.

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas savo įsakymu patvirtino tvarkos aprašą, kuriuo nustatyta, kad nuo gegužės 15 d. saugomose teritorijose įvedamas neprivalomas lankytojo bilietas. Vienkartinis bilietas lankytis Žemaitijos nacionaliniame parke penkioms dienoms kainuos eurą, mėnesiui – 5 eurus, visose saugomose teritorijose – 10 eurų. Už 20 eurų bus galima įsigyti ir metinį bilietą, galiosiantį visose Lietuvos saugomose teritorijose bei metinį bilietą šeimai (2 ar daugiau asmenų, kai ne mažiau kaip vienas iš jų yra vaikas iki 18 metų) – už 25 eurus. Juos nusipirkti bus galima lankytojų centruose, aplinkosaugos leidimų sistemoje internetu, „Perlo” terminaluose, „Tiketos” kasose. Svarstoma, kad ateityje tai, galbūt, bus galima padaryti ir naudojant specialią aplikaciją išmaniuosiuose telefonuose.

Kasmet saugomose teritorijose apsilanko apie 3,3 mln. lankytojų – Aplinkos ministerija tikisi, kad bent 10-15 proc. jų įsigys bilietą. Teigiama, kad surinkti pinigai bus skiriami valstybinių parkų apsaugai, tvarkymui, priežiūrai, edukacinei, švietėjiškai veiklai, saugomų kompleksų bei objektų apsaugai ir lankymui propaguoti, pažintiniam turizmui organizuoti.

Lankytojo bilietai bus platinami ir Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Platelių lankytojų centre (Didžioji g.8, Plateliai).

 

Informaciją parengė

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Platelių lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė

Scroll to top