Nepamirškime Žemės…

2017-03-22 / Žemaitijos NP

Kovas – kalendorinio pavasario pradžia. Atgimimo metas, kai galime stebėti įkvepiantį gamtos pabudimą po žiemos sąstingio. O kovo 20-oji daugeliui žmonių svarbi data dėl keleto priežasčių. Visų pirma, ši diena yra ypatinga dėl pavasario lygiadienio. Jo metu nakties ir dienos trukmė susilygina ir nuo tada iki pat Joninių šventės dienos ima ilgėti, o naktys trumpėti. Kita priežastis ta, kad Jungtinės tautos 1971 m. šią dieną paskelbė Pasauline Žemės diena (Lietuva prie šios dienos minėjimo prisijungė 1992 metais). Kiekvienais metais švęsdami Žemės dieną mes visi kalbame apie mūsų planetai iškilusius pavojus, gamtinių išteklių taupymo būtinybę, akcentuojame, kad kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetą ir savo kasdienę veiklą nukreipti jos problemų sprendimo linkme.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija taip pat prisideda prie Žemės dienos minėjimų. Įvairių sričių specialistai vyksta į mokymo įstaigas mokiniams skaityti pranešimų apie gamtą ir jai gresiančius pavojus. Tuo pačiu moksleiviai supažindinami su saugomomis teritorijomis, o kartu ir Žemaitijos nacionaliniu parku.

Šiais metais direkcijos specialistų išvykos prasidėjo dar prieš kovo 20–ąją ir tęsis visą mėnesį, nes sulaukėme aktyvaus ugdymo įstaigų kvietimo atvykti ir pabendrauti su mokiniais. Specialistų kelionės po mokyklas prasidėjo nuo Skuodo raj. Ylakių gimnazijos. Ten vyko Lankytojų aptarnavimo skyriaus darbuotojos. Jos įvairaus amžiaus mokiniams per žaidimus ir užduotis pristatė Žemaitijos nacionalinį parką, jo gamtą. Išbandė naują stalo žaidimą „Keliaukime aplink Platelių ežerą“, kurio nugalėtojams padovanojo ekskursija po Platelių lankytojų centrą. Specialistės naująjį žaidimą Žemės dienos proga taip pat pristatė ir Žemaičių Kalvarijos M. Valančiaus gimnazijoje 7-9 klasių mokiniams.

Kovo 20 – ą dieną iškėlę Žemės vėliavą, daugelis direkcijos specialistų įsitraukė į renginius Platelių gimnazijoje. Gamtos ir kultūros paveldo bei Kraštotvarkos skyrių specialistai sudalyvavo mokinių gamintų inkilų parodoje – konkurse ir padėjo išrinkti geriausiai ir tiksliausiai pagamintus inkilus. Mokiniams netrūko nei išmonės, nei kruopštumo, todėl buvo gana sudėtinga vieningai nubalsuoti ir laiminguosius apdovanoti. Vėliau įvairių klasių mokiniams specialistai skaitė pranešimus: apie miškų, gyvūnijos svarbą, gyvenamąją aplinką, aplinkosaugą, problemas ir jų sprendimo būdus.

Išvykos nesibaigs pavasario lygiadienį, apie gamtosaugą mokiniams paskaitas skaityti dar planuojama Kulių ir Mažeikių M. Račkausko gimnazijose. Džiaugiamės, kad ugdymo įstaigos nėra abejingos aplinkos apsaugai ir rūpinasi gamtosauginiu mokinių švietimu. Tikimės, kad ateityje Pasaulinės Žemės dienos minėjimai taps gražia tradicija ir padės išugdyti sąmoningą jaunąją kartą.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Rovena Augustinė

Scroll to top