Neįgaliųjų maratonas „Nugalėk save”

2017-07-05 / Žemaitijos NP

Lietuvos žmonių su negalia sąjunga 2017 m. liepos 5-12 d. organizuoja „Neįgaliųjų, judančių rankomis varomais vežimėliais su specialiais priedais – varytuvais, maratoną „Nugalėk save“.

Projekto tikslas – didinti žmonių su negalia, ypatingai, judančių neįgaliųjų vežimėliais, fizinį aktyvumą, motyvaciją naudingai sveikatai leisti laisvalaikį, keliauti bei pažinti. Tuo pačiu, keliant neįgaliųjų pasitikėjimą savo jėgomis ir galimybėmis, mažinant neįgaliųjų socialinę atskirtį, formuojant teigiamą požiūrį į žmones su negalia.

Kelionės metu aplankomi įvairūs visuomeninės paskirties objektai, identifikuojami labiausiai atitinkantys universalaus dizaino principus. Su objektų savininkais diskutuojame, kaip didinti visuomeninės paskirties prieinamumą bei visiems prieinamų paslaugų plėtrą, skatinamos įvairios bendradarbiavimo partnerystės tarp valstybinio, kultūros, nevyriausybinio sektoriaus ir kitų sričių.

Šis projektas originalus ir unikalus, kadangi jame dalyvauja žmonės, turintys sunkią judėjimo negalią arba galintys judėti tik neįgaliųjų vežimėliais.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija džiaugiasi, kad šiais metais į maratono maršrutą yra įtrauktas ir Žemaitijos nacionalinis parkas. Liepos 8 d. šeštadienį maratono dalyviai vežimėliais keliaus nuo Alsėdžių iki Platelių ir čia apsistos nakčiai.

Maratono „Nugalėk save” maršrutas

Smulkesnė informacija: maratono vadovė Ginta Žemaitaitytė, Lietuvos žmonių su negalia sąjunga, +37065242652, ginta.zemaitaityte@gmail.com

 

Scroll to top