Nauja komandos narė – savanorė

2015-01-16 / Žemaitijos NP

– Noriu būti savanoriu, – dar nedrąsiai taria lietuvaičiai. Jaunimo savanoriška tarnyba – dar pakankamai naujas projektas Lietuvoje, kuris siekia prisidėti prie jaunų žmonių aktyvesnio įsitraukimo į darbo rinką. Savanoriaujant tobulinami įgūdžiai, išmokstama veiklų, kurios padeda susirasti darbą ir atrasti sau patinkančią sritį. Be to, dalyvaujama savęs pažinimo, asmeninio tobulėjimo mokymuose. Savanorystės metu esant poreikiui kompensuojamos kelionių, privalomojo sveikatos draudimo, maitinimo ir apgyvendinimo išlaidos. Kas gali dalyvauti Jaunimo savanoriškoje tarnyboje?

– Jei esi 16-29 m. jaunas žmogus ir šiuo metu niekur nedirbi ir nesimokai, mes laukiam Tavęs!, – skelbiama projekto tinklalapyje www.buksavanoriu.lt

Iš tiesų savanorystės galimybės labai plačios: galima savanoriauti ne tik Lietuvoje įmonėse, įstaigose, bet ir išbandyti save kitoje šalyje.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija nuo 2011 m. priima tarptautinius savanorius, nuo 2014 m. – dalyvauja taip vadinamame “lietuviškos” savanorystės projekte ir priima savanoriauti lietuvaičius.

Bet tikroji savanorystė tikriausiai ta, kuri ateina iš širdies: nedalyvaujant savanorystės projektuose, be kompensacijų patirtoms išlaidoms. Ar taip būna? Kartais taip.

Klaipėdos universiteto studentė Viktorija nusprendė pasavanoriauti Žemaitijos nacionalinio parko direkcijoje. Jos rengiamas bakalaurinis darbas tiesiogiai siejasi su Platelių ežeru. Būsima diplomuota biologė trejus metus dalyvavo ekspedicijose tiriant Platelių ežero pakrančių užaugimą. Dabar Viktorija padės rinkti, sisteminti duomenis apie vandens augalus, gyvūniją bei talkins rengiant edukacines programas.

Sėkmės savanoriaujant!

 

Kraštotvarkos ir informacijos skyriaus

vyr. specialistė E.Lydienė

Scroll to top