„NATURA 2000 šalia mūsų – Natūralios gamtos buveinės Žemaitijos nacionaliniame parke“

2021-05-17 / Žemaitijos NP

Gegužės 21 d. minime NATURA 2000 dieną. Ta proga, Žemaitijos nacionalinio parko direkcija organizuoja net du žygius gamtoje, kurų metu turėsite unikalią progą pakeliauti ir susipažinti su pelkių bei miškų buveinėmis kartu su saugomų teritorijų specialistais.

Pirmojo žygio metu galėsite susipažinti su žemapelkėje augančiais augalais, sužinosite, kuo žemapelkės skiriasi nuo aukštapelkės, kokie yra svarbiausi natūralios miško buveinės komponentai ir gal pavyks pamatyti retą vabzdžiaėdį augalą – paprastąją tuklę. Žygio metu jus lydės Žemaitijos nacionalinio parko ekologė, botanikė Dovilė Staponkienė, kuri atsakys į jūsų klausimus, susijusius su gamta ir jos puoselėjimu.

Antrojo žygio metu keliausite nuo vienos parke esančio žemapelkės prie kitos. Ekskursijos metu Žemaitijos nacionalinio parko Gamtos ir kultūros skyriaus ekologė Marija Jankauskienė papasakos apie žemapelkių augaliją, supažindins su miško buveinėmis, papasakos apie negyvos medienos reikšmę miškui bei atsakys į klausimus, susijusius su gamtos puoselėjimu ir saugojimu.

Abu žygiai vyks gegužės 22 d. 10 val. žygių trukmė: 3-4 val.

Dėl esamos situacijos Lietuvoje  dalyvių kiekis yra ribojamas, todėl registracija į žygius yra būtina. Tik užsiregistravusiems dalyviams bus atsiųsta tiksli susitikimo vieta ir papildoma informacija. Registruotis galima iki gegužės 20 d. 15 val.

Norinčius dalyvauti žygiuose prašome registruotis el. paštu paulius.mika@zemaitijosnp.lt arba tel. Nr. 8 677 86345 nurodant kiekvieno dalyvio vardą pavardę bei kontaktinę informaciją (telefono numerį arba elektroninio pašto adresą) bei kuriame žygyje norėtumėte sudalyvauti.

„Natura 2000“ – tai Europos Sąjungos saugomų teritorijų tinklas, vienijantis visas 27 valstybes nares, siekiant išsaugoti vertingiausias Europos natūralias gamtines buveines, augalų bei gyvūnų rūšis ir jų buveines ateities kartoms, neatsižvelgiant į šių dienų valstybių sienas. Tinklas buvo įkurtas 1992 metais ir iki šiol tebėra plečiamas. Tinklą sudaro buveinių ir paukščių apsaugai svarbios teritorijos. Lietuvoje „Natura 2000“ teritorijų tinklas yra maksimaliai integruotas į saugomų teritorijų sistemą ir užima apie 13 proc. šalies ploto. Dalis šių teritorijų yra Žemaitijos nacionaliniame parke.

Scroll to top