Moksleivių viktorinos finalinio turo nugalėtojai – dzūkai

2015-11-02 / Žemaitijos NP

Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre spalio 29 d. vyko moksleivių viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas – 2015“ finalinis turas. Viktorinoje dalyvavo moksleiviai iš Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos saugomų teritorijų.

Viktorinos tikslas – skatinti jaunimą pažinti Lietuvos saugomas teritorijas, domėtis savo krašto gamta ir kultūra, ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą.

Viktorinoje varžėsi geriausios  moksleivių komandos,  kurios nugalėjo I-jame ture, vykusiame saugomų teritorijų direkcijose, ir II-jame ture, vykusiame Aukštaitijos, Dzūkijos, Mažosios Lietuvos, Suvalkijos ir Žemaitijos regionuose. Žemaitijos saugomas teritorijas atstovavo Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos komanda, pristačiusi ir tautinį kostiumą.

III-jame (finaliniame) ture paaiškėjo, kad vienodai balų surinko dvi komandos – Suvalkijos (Sūduvos) ir Dzūkijos (Dainavos). Po viktorinos pratęsimo tik vieno taško persvara nugalėtojais tapo Dzūkijos atstovai. Dzūkijos regioną atstovavo iš Veisiejų regioninio parko atvykusi Veisiejų S. Gedos gimnazijos komanda.

Antroji – Vištyčio regioninį parką atstovavusi P. Kriaučiūno mokyklos-daugiafunkcinio centro komanda. Trečioji – Mažosios Lietuvos regioną ir  Rambyno regioninį parką atstovaujanti Vilkyškiu J. Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų skyriaus komanda pradžiuginusi visus muzikaliu prisistatymu ir savo regiono tautiniais kostiumais.

Moksleiviai ne tik varžėsi „protmūšyje“, bet ir dalyvavo Saugomų teritorijų nacionalinio lankytojų centro pristatymo renginyje. Ekspozicijos tema – „Saugomos teritorijos. Kelionė gyvenimo ratu„.

 

 

Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos informaciją

www.vstt.lt

 

 

Scroll to top