Michel’io Goussard’o fotografijų paroda Plateliuose

2019-06-14 / Žemaitijos NP

Birželio 6 d. Žemaitijos nacionalinio parko Platelių dvaro sodybos, Užgavėnių ekspozicijoje buvo pristatyta  fotografo Michel’io Goussard’o paroda  ,,Plačiai atmerktomis akimis. Šampanės fragmentai”.

Autorius kilęs iš Prancūzijos, Šampanės krašto kaip ir Platelių dvaro grafai Šuazeliai Gufje (de Choiseul Gouffier). Fotografijos į Lietuvą atkeliavo Michel’io Goussard’o dukrai Anne-Marie Goussard (šiuo metu einanti LR garbės konsulės Šampanės Ardėnų regione pareigas) tarpininkaujant.  Parodos atidaryme autorius nedalyvavo. Fotografijas pristatė Kauno M. K. Čiurlionio dailės muziejaus rinkinių saugotoja Danutė Gruzdienė.

Fotografijos vaizduoja  intriguojančią vėtrungių kolekciją – jų elegantiški ir šmaikštūs siužetai atveria žiūrovui unikalius Šampanės ypatumus. Šis regionas garsus ne tik tauriuoju šampanu, kurį taip pat gamina ir parodos autoriaus šeimos nariai, bet ir gotikinėmis katedromis, puoštomis nuostabiais vitražais. Saulės spindulių ir senųjų vitražų sukurti paslaptingi atspindžiai, užfiksuoti jautraus Michel‘io Goussard‘o žvilgsnio, atveria dar vieną mažai pažįstamo regiono kultūros puslapį. Kūrėjas turi ypatingą santykį ir savitai bendrauja su gamta. Stebėdamas augalus, fiksuoja persikūnijusias, asociatyvias formas, žvelgdamas į vandenį, sustabdo raibuliuojantį paviršių, tyrinėdamas žemę, įamžina tapybiškas faktūras.

Parodos atidaryme dalyvavo Lietuvos garbės konsulas Prancūzijoje Pierre Minonzio,  Lietuvos – Prancūzijos asociacijos pirmininkė Karolina Masiulytė Paliulienė, Lietuvos ir Prancūzijos asociacijos valdybos narė Ramutė Macienė, Plungės – Prancūzijos ir Palangos – Prancūzijos asociacijų nariai ir plateliškiai. Renginio dalyvius pasveikino Žemaitijos nacionalinio parko direktorius Ramūnas Lydis ir Plungės meras Audrius Klišonis. Paroda veiks iki 2019 m. liepos 2 d.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus

Visuomenės informavimo specialistė Dalia Jakštienė

Scroll to top