Leidžiama lankytis pažintiniuose takuose

2020-04-23 / Žemaitijos NP

Vyriausybė pritarė antrajam karantino švelninimo etapui. Šalies gyventojams bus leista lankytis pažintiniuose ir mokomuosiuose takuose, tačiau išlieka draudimas lipti į apžvalgos bokštus.

Medžių lajų takas Anykščių regioniniame parke, Birštono bokštas Nemuno kilpų regioniniame parke ir kiti bokštai kol kas lieka uždaryti. Piliečiai turėtų būti sąmoningi ir karantino laikotarpiu juose nesilankyti.

Karantinas pratęstas iki gegužės 11 dienos. Karantino laikotarpiu Aplinkos ministerija ir jai pavaldžios institucijos gyventojus aptarnauja tik nuotoliniu būdu. Tad į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, saugomų teritorijų direkcijas, lankytojų centrus ir gamtos mokyklas interesantai gali kreiptis nuotoliniu būdu: telefonais, elektroniniais laiškais, kt.

Saugomų teritorijų lankytojų centrai kol kas lieka uždaryti lankytojams. Tačiau nuo balandžio 27 d. leidžiamas parkų, zoologijos, botanikos sodų, esančių atvirose lauko erdvėse, lankymas. Primename, kad būtinai turėtų būti ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių. Toliau bus privaloma dėvėti veido kaukes.

Kadangi orai šyla, lankytojai gali vaikščioti ir grožėtis nacionalinių bei regioninių parkų gamta, stebėti bundančią gamtą. Mokslininkai įrodę, kad aktyvus buvimas gamtoje gerina žmonių savijautą – ne tik fizinę, bet ir psichologinę būseną. Būkime sveiki!

Daugiau informacijos: http://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/leidziama-lankytis-pazintiniuose-takuose.

Scroll to top