Lapkričio 26 dieną įvyko seminaras „Komunikacija saugomose teritorijose“ Vilniuje

2015-12-17 / Žemaitijos NP

EUROPARC federacija susikūrė 1973 metais Vokietijoje. EUROPARC federacija yra organizacija jungianti visas saugomas teritorijas Europoje. Federacija yra suskirstyta į 8 sekcijas, Lietuva priklauso Šiaurės – Baltijos sekcijai, kurioje pirmininkavimas sekcijai keičiasi kas 3 metus. Nuo 2011 metų iki 2014 metų sekcijai pirmininkavo Estija ir 2015 metais estafetę perleido Lietuvai.

Per 2015 metus Lietuvoje buvo suorganizuoti 2 sekcjos susitikimai, kurių metu buvo kalbėta apie didžiausius sunkumus, susijusius su saugomomis teritorijomis. Pirmame susitikime, kuris vyko kovo mėnesį, buvo nuspręsta, kad didžiausia problema, su kuria susiduria visos saugomos teritorijos, yra komunikacijos trūkūmai. Šiuolaikiniame pasaulyje žmonės ir technologijos sparčiai tobulėja, todėl darosi vis sunkiau ir sunkiau komunikuoti su žmonėmis ir pritraukti juos į gamtą. Pirmojo pasitarimo metu buvo nuspręsta, kad reikalingas seminaras, kurio metu saugomų teritorijų atstovai galėtų sužinoti ir pasimokyti apie naujoves bendravimo srityje. Lapkričio 26 dieną Vilniuje buvo suorganizuotas seminaras „Komunikacija saugomose teritorijose“, kurio metu savo patirtimi pasidalino atstovai iš Švedijos, Suomijos, Lietuvos ir Rumunijos. Renginį padėjo organizuoti Lietuvo Respublikos aplinkos ministerija bei Lietuvos saugomų teritorijų tarnyba. Renginyje dalyvavo apie 50 žmonių, tarp kurių buvo svečiai iš Estijos, Latvijos, Suomijos ir Švedijos. Daugiau informacijos apie renginį ir seminaro pristatymus galima rasti mūsų tinklapyje: www.zemaitijosnp.lt

Tarptautinis bendradarbiavimas yra labai svarbus dirbant aplinkosaugoje. Kiekviena šalis turi saugomas teritorijas. Kai kurios šalys yra daugiau pažengusios aplinkosaugos srityje, kai kurios mažiau, todėl yra svarbu palaikyti santykius su kitomis šalimis, bendradarbiaujant ir dalijantis gerąja praktika. Žemaitijos nacionalinio parko direkcija vertina bendradarbiavimą su EUROPARC federacija ir daugiau nei 20 metų yra šios organizacijos narė.

 

Finansų ir bendrųjų reikalų skyriaus

vedėjo pavaduotojas P.Mika

Scroll to top