Laisvės paminklui Plateliuose sugrąžins buvusį grožį

2019-06-04 / Žemaitijos NP

Daugelis žmonių, besilankančių Plateliuose, pastebėjo, kad centrinėje miestelio aikštėje vyksta statybos darbai. Pagal Platelių miestelio centrinės dalies sutvarkymo projektą planuojama iš esmės atnaujinti senąjį miestelio centrą.

Vienas pagrindinių aikštės akcentų – Lietuvos nepriklausomybės dešimtmečiui (1918-1928 m.) skirtas paminklas, kuris sovietmečiu nugriautas, o naujai atstatytas 1990 metais. Laisvės paminklas ne kartą remontuotas ir tvarkytas, bet esminės paminklo irimo problemos neišspręstos, todėl 2019 metų gegužės 21 dieną Plungės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Kaukai“ skulptoriumi Luku Šiupšinsku, kuris per šiuos metus įsipareigojo naujai perstatyti paminklą.

Laisvės simbolis liks toje pačioje vietoje, bus liejamas iš betono kaip buvo tarpukaryje, Vyčio kryžius ir paminklo užrašas bus daromi iš granito. Paminklas artimiausiu metu bus išmontuotas, todėl tikimės gyventojų ir lankytojų kantrybės, iki kol galėsime išvysti sutvarkytą aikštę su jos pagrindiniu akcentu – Laisvės paminklu.

Gintaras Ramonas,

Plungės r. savivaldybės administracijos paveldosaugininkas
Scroll to top