Kviečiame keliauti po Žemaitijos nacionalinį parką rudenį

2018-10-03 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcija kviečia keliauti po nacionalinį parką ne tik vasarą, bet ir rudenį. Ruduo – puikus metas aktyviai leisti laiką, grožėtis spalvinga rudeniška gamta, lankytis parko objektuose, ekspozicijose, dalyvauti direkcijos organizuojamuose renginiuose ar edukacinėse programose.

Mėgstančius aktyvų laisvalaikį kviečiame keliauti jau turistų pamėgtu 24 km. ilgio  dviračių taku aplink Platelių ežeru. Tai vienas populiariausių Žemaitijos nacionalinio parko turistinių maršrutų, kuriame gausu įdomių turistinių objektų, gamtos ir kultūros vertybių, vaizdingų panoramų. Norinčius pasivaikščioti, pasigrožėti spalvinga rudens gamta siūlome pažintinius takus, kurių nacionalinio parko teritorijoje yra net 8. Keliaudami pažintiniais takais susipažinsite su nacionaliniam parkui būdinga gamta, reljefu. Pažintiniai takai nužymėti nuorodomis, įrengta infrastruktūra.

Spalvingas rudeniškas panoramas galima pamatyti iš Platelių ežero apžvalgos aikštelės, nuo kurios atsiveria ežero panorama,  ar 15 m. Siberijos apžvalgos bokšto.

Esant šaltesniam orui kviečiame užsukti į Platelių dvaro sodyboje įsikūrusias  Žemaitijos nacionalinio parko, Užgavėnių kaukių ekspozicijas bei Platelių lankytojų centre įsikūrusią ekspoziciją  „Žemaitijos žemės slėpiniai“. Dvaro sodybos ekspozicijose pristatoma Platelių dvaro ir miestelio istorija, žemaičių krašto etnografija, tradicinė Užgavėnių šventė. Interaktyvioje ekspozicijoje „Žemaitijos žemės slėpiniai“ susipažinsite su Platelių ežeru, jo povandeniniu pasauliu, parkui būdinga gamta.

Įvairaus amžiaus vaikus, moksleivius, suaugusius kviečiame dalyvauti edukacinėse programose. Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre organizuojamos etnokultūros papročių,  kulinarinio paveldo degustavimo edukacinės veiklos. Organizuojamos „Žvakių liejimo“, „Blynų kepimo“, „Kulinarinio paveldo degustavimo“ ir kitos edukacijos. Norinčius aktyviai praleisti laiką įvairaus amžiaus vaikus  kviečiame dalyvauti gamtinėse edukacinėse programose. Organizuojami užsiėmimai: „Medžių pažinimas“, „Pažintis su gyvūnais“, „Bebro trobelė“ „Paukščių pažinimas“, „Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas“ ir kt. Užsiėmimų metu įvairių komandinių užduočių, žaidimų pagalba vaikai susipažįsta su Žemaitijos nacionaliniu parku kaip viena iš saugomų teritorijų, mus supančia gamta. Gamtiniai edukaciniai užsiėmimai organizuojami parko teritorijoje, esant blogam orui – Platelių lankytojų centre.

Mėgstančius istoriją, netradicines pamokos kviečiame registruotis į edukacinę programą „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“. Užsiėmimo metu susipažinsite su Šaltojo karo laikotarpiu bei vienintele Lietuvoje veikusia požeminių raketų paleidimo baze. Ši edukacija – žaidimas, kupinas įdomių istorijų, užduočių.  Programa skirta 7-12 klasių moksleiviams.

Taigi,  Žemaitijos nacionaliniame parke gausu užsiėmimų ne tik vasarą, tačiau ir rudenį. Ruduo puikus metų laikas keliauti po nacionalinį parką, grožėtis rudeniška gamta, lankytis parko ekspozicijose ar dalyvauti gamtinėse edukacinėse programose.

 

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

Toma Mikutaitė

Scroll to top