KVIEČIAMA REGISTRUOTI SUGRĮŽUSIUS PAUKŠČIUS

2020-04-15 / Žemaitijos NP

Dauguma paukščių jau jau paliko savo žiemavietes šiltuose kraštuose. Saugomų teritorijų specialistai, ekologai kviečia visuomenę dalyvauti ornitologų projekto „Spring Alive“ paukščių stebėjimuose.

„Gyvasis pavasaris“ (Spring Alive) – tai paukščių stebėjimų apžvalga. Paukščių stebėtojų dėka galima stebėti pavasario atgimimo eigą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Dalyvavimas šiame projekte yra labai paprastas ir įdomus. Viskas, ką Jums reikės atlikti, tai užregistruoti savo pirmuosius kai kurių paukščių rūšių stebėjimus www.springalive.net  interneto svetainėje.

Domina Jūsų stebėjimai, kada pasirodė pirmasis baltasis gandras, šelmeninė kregždė, urvinė kregždė, juodasis čiurlys, gegutė, egzotiškos išvaizdos bitininkas ir jūrinis kirlikas.

Naudojant Jūsų pateiktus duomenis www.springalive.net svetainėje yra kuriami žemėlapiai, kuriuose galima stebėti, kaip paukščiai sugrįžta iš savo žiemojimo vietų. Svarbiausia tai, kad remiantis Jūsų stebėjimais, mokslininkai turės galimybę kasmet sužinoti tikslias pirmųjų migrantų sugrįžimo datas, o galbūt net įvertinti kai kuriuos paukščių migracijos ypatumus ar nustatyti migracijos eigą įtakojančius aplinkos pokyčius.

Kiekvienas iš mūsų gali prisijungti prie visoje Europoje vykstančio projekto apie paukščius.

https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciama-registruoti-sugrizusius-paukscius

Valstybinės saugomų teritorijų tranybos prie Aplinkos ministerijos informacija

Scroll to top