Dauguma paukščių jau jau paliko savo žiemavietes šiltuose kraštuose. Saugomų teritorijų specialistai, ekologai kviečia visuomenę dalyvauti ornitologų projekto „Spring Alive“ paukščių stebėjimuose.
„Gyvasis pavasaris“ (Spring Alive) – tai paukščių stebėjimų apžvalga. Paukščių stebėtojų dėka galima stebėti pavasario atgimimo eigą ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Dalyvavimas šiame projekte yra labai paprastas ir įdomus. Viskas, ką Jums reikės atlikti, tai užregistruoti savo pirmuosius kai kurių paukščių rūšių stebėjimus www.springalive.net interneto svetainėje.
Domina Jūsų stebėjimai, kada pasirodė pirmasis baltasis gandras, šelmeninė kregždė, urvinė kregždė, juodasis čiurlys, gegutė, egzotiškos išvaizdos bitininkas ir jūrinis kirlikas.
Naudojant Jūsų pateiktus duomenis www.springalive.net svetainėje yra kuriami žemėlapiai, kuriuose galima stebėti, kaip paukščiai sugrįžta iš savo žiemojimo vietų. Svarbiausia tai, kad remiantis Jūsų stebėjimais, mokslininkai turės galimybę kasmet sužinoti tikslias pirmųjų migrantų sugrįžimo datas, o galbūt net įvertinti kai kuriuos paukščių migracijos ypatumus ar nustatyti migracijos eigą įtakojančius aplinkos pokyčius.
Kiekvienas iš mūsų gali prisijungti prie visoje Europoje vykstančio projekto apie paukščius.
https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/kvieciama-registruoti-sugrizusius-paukscius
Valstybinės saugomų teritorijų tranybos prie Aplinkos ministerijos informacija
Žemaitijos nacionalinio parko direkcija.
Biudžetinė įstaiga. Didžioji g.10, Plateliai, LT-90420 Plungės raj.
+370 448 49231
+370 448 49337
znp@zemaitijosnp.lt
Zemaitija National Park Directorate
Didžioji str. 10, Plateliai, LT-90420, Plungės dstr., Lithuania
Įmonės kodas: 191440964
PVM mokėtojo kodas: LT914409610, duomenys kaupiami juridinių asmenų registre.
Steigėjas - Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos. Puslapio sukūrimas dalinai finansuotas Europos Sąjungos 2014-2020m. Interreg V-A Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis.