Kultūros paso edukacinės programos Žemaitijos nacionaliniame parke

2020-01-27 / Žemaitijos NP

Siekdama skatinti kultūrinį ir gamtinį mokinių sąmoningumą, Žemaitijos nacionalinio parko (ŽNP) direkcija prisideda prie kultūros paso idėjos įgyvendinimo ir yra parengusi keturias edukacines programas, kurių metu moksleiviai susipažįsta su ŽNP gamtos, kultūros vertybėmis, išskirtine verte. Kultūros pasas – tai priemonė visų Lietuvos mokinių kultūros pažinimo įpročiams ugdyti ir jų kultūros patirčiai plėsti, teikiant jiems tam tikras kultūros ir meno paslaugas.
Nuo 2019 metų kovo mėnesio ŽNP direkcija švietimo įstaigoms siūlė kultūros paso užsiėmimus „Kultūros paveldo ir gamtos takais Platelių dvaro parke“ ir „Žemaičio buitis“.
Edukacija „Kultūros paveldo ir gamtos takais Platelių dvaro parke“ organizuojama Platelių dvaro parke, kuris žymus kultūros ir gamtos paveldu. Šio užsiėmimo metu moksleiviai aplanko parke esančius buvusių dvaro rūmų pamatus, išgirsta Platelių dvaro istoriją, apžiūri gamtos paminklą – storiausią Lietuvos uosį, kuris Raganos vardu vadinamas. Mėgina atskleisti gamtos paslaptis per įvairias mįsles, legendas, žaidimus ir komandines užduotis.
Kita kultūros paso edukacija „Žemaičio buitis“ rengiama Platelių dvaro svirne. Jos dalyviai, apžiūrėdami svirne įkurtą etnografijos ekspoziciją, susipažįsta su žemaičio gyvenimu, buitimi, amatais, papročiais, šventėmis ir virtuve. Pristatomi amatai: audimo, staliaus, kalvystės, kryždirbystės, žvejybos, linininkystės ir žemdirbystės, atliekamos įvairios praktinės užduotys.
Džiugu pranešti, kad nuo šių – 2020-ųjų – metų Kultūros ministerija patvirtino dar dvi naujas kultūros paso edukacines programas: „Atrask Žemaitijos žemės slėpinius“, „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“.
Nauja edukacija „Atrask Žemaitijos žemės slėpinius“ organizuojama interaktyvioje Platelių lankytojų centro ekspozicijoje ir Platelių ežero apžvalgos aikštelėje. Užsiėmimo dalyviai, atlikdami įvairias komandines užduotis grupėse, susipažįsta su viena iš Lietuvos saugomų teritorijų – Žemaitijos nacionaliniu parku, jo savitu kultūros paveldu, žemaičių tarme, išskirtinėmis gamtos vertybėmis ir kt. Edukacija kupina nuotykių, ieškojimų ir atradimų.
Užsiėmimas „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“ vyksta Šaltojo karo ekspozicijoje. Tai netradicinė istorijos pamoka, kurioje mokiniai, atlikdami įvairias užduotis, įgyja žinių apie šaltojo karo laikotarpį. Vyksta aktyvios diskusijos, klausomasi muzikos, šifruojami kovinio valdymo signalai, atliekamos užduotys užrištomis akimis ir kt.
Kviečiame švietimo įstaigas įdomiai ir turiningai praleisti laiką Žemaitijos nacionaliniame parke, registruotis į kultūros paso edukacines programas, kuriose moksleiviai per įvairias užduotis, žaidimus susipažins su parku, jo gamtos, kultūros vertybėmis ar šaltojo karo istorija.

Visuomenės informavimo specialistė (gamtos mokyklai)

T. Vilė

Scroll to top