Kovo 28 d. renginiai Plokštinėje

2015-04-02 / Žemaitijos NP

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos Šaltojo karo ekspozicijos lankytojų centre kovo 28 d. vyko du renginiai.

Nuo 12 val. buvo pristatoma mažeikiškės Linos Videckienės interjerinių lėlių paroda „Gera turėti hobį…LĖLES“. Beveik keturiasdešimt susirinkusiųjų buvo sužavėti sukurtų lėlių grožio ir meniškumo. Kiekviena lėlė turi atskirą savo istoriją, gyvenimą ir netgi iškeliavimo iš Linos namų istoriją. Parodoje buvo galima pamatyti 24 stovinčių, sėdinčių, pinigėlius saugančių, linksmų  ir susimąsčiusių  lėlių. Lina papasakojo, kaip gimsta kūrybinės mintys, iš kokių medžiagų kuriamos lėles. Beje, tai ne vienintelis jos hobis: ji tapo paveikslus, portretus, purškia juos aerozoliniais dažais, yra išbandžiusi graviravimą ant stiklo, medžio deginimo techniką, aerografiją, daro menines atvirutes ir pinigų vokelius, gamina vaisių puokštes. Neįtikėtino grožio žiedais jos rankose virsta arbūzai, melionai ir kitokie vaisiai. Menininkės anyta pasakojo, kad pavasarį visi jų namai kvepia arbūzais, kai Lina juos skaptuoja.

Jau tapo gražia tradicija paskutinįjį mėnesio šeštadienį organizuoti nemokamus žygius po Žemaitijos nacionalinį parką. Tad ir šį šeštadienį, 14 val. val., gražus ir saulėtas pavasario oras pritraukė apie šimtą entuziastų, norinčių dalyvauti nemokamoje unikalioje ekskursijoje po buvusį karinį miestelį Plokštinėje. Žygių mėgėjų laukė 3,5 km ilgio maršrutas. Ekskursiją jiems vedė Platelių lankytojų centro administratorė Aušra Brazdeikytė, Šaltojo karo ekspozicijos lankytojų centro administratorė Ilona Urnikienė bei specialistė (gidė) Judita Šatkauskienė. Į pagalbą buvo pasitelkti ir Gamtos sk. vyr. specialistė Gitana Sidabrienė bei vyriausiasis specialistas kompleksinės reindžerystės funkcijoms vykdyti Saulius Sidabras, kurie parodė buvusiuose maisto atsargų rūsiuose žiemojančius šikšnosparnius, įdomiai apie juos papasakojo. Plateliškis Stanislovas Puidokas, vienu metu dirbęs kino mechaniku, dalijosi prisiminimais, kaip jis skolindavo kareiviams ir karininkams filmus, kurie buvo rodomi karininkų klube, taip pat prisiminė, kaip vienas vietinis buvusioje pagrindinėje elektrinėje buvo įsirengęs „samanės“ fabrikėlį, kurį vėliau kolūkio žmonės aptiko ir išardė.

Ekskursijos dalyviai sužinojo, kaip buvo statomas karinis miestelis, kokia buvo kiekvieno pastato paskirtis ir kiek jų yra išlikę. Kiaulių ferma buvo pastatyta už maždaug 1 km nuo miestelio, už jos įrengta sporto aikštelė kareiviams, o už 2 km nuo miestelio, prie Šilinės upelio, buvę betono mazgo pamatai dabar baigia užaugti mišku.

Žygeiviai galėjo užeiti ir pamatyti, kaip atrodė kareivių valgykla, med. punktas, maisto atsargų rūsiai, kino demonstravimo aparatūra buvusiame karininkų klube. Kai kurie jų prisiminė nuo 1980 m. čia veikusios pionierių stovyklos, kurioje jie dalyvavo, laikus, dalijosi prisiminimais.

Ekskursija tęsėsi  dvi valandas ir baigėsi prie kovinių galvučių saugyklos. Jos dalyviai Šaltojo karo ekspozicijos lankytojų centre galėjo pasivaišinti arbata.

Ekskursiją po karinį miestelį ne sezono metu lapkričio – balandžio mėn. galima užsisakyti paskambinus tel. 867 786 574.

Judita Šatkauskienė

Scroll to top