Knyga „100 klausimų apie klimato kaitą“ – jau Aplinkos ministerijos tinklapyje

2019-01-24 / Žemaitijos NP

Nemažo susidomėjimo sulaukusią knygą „100 klausimų apie klimato kaitą“, kuri Aplinkos ministerijos iniciatyva buvo išleista prieš metus, jau galima nemokamai ir neribotai skaityti internete. Elektroninė jos versija paskelbta ministerijos  tinklapyje.

Kaip išmatuoti temperatūrą be termometro, ką galima rasti ledynų „archyvuose“, ar dabar vikingai galėtų nuplaukti iki Grenlandijos, kaip kinta Lietuvos klimatas ir koks jis bus ateityje? – tai tik keli klausimai iš šimto, į kuriuos aiškiai ir suprantamai atsako šis leidinys.

„100 klausimų apie klimato kaitą“ – tai pirmoji šalies plačiajai visuomenei skirta knyga apie klimato kaitą, kuri šiuo metu yra viena aktualiausių žmonijos problemų. Ją parašė keturi žinomi mokslininkai: Vilniaus universiteto Hidrologijos ir klimatologijos katedros profesorius ir vedėjas dr. Arūnas Bukantis, profesorius dr. Egidijus Rimkus ir docentas dr. Justas Kažys bei akademikas habil. dr. Mečislovas Žalakevičius. Knygą išleido Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras. Jos leidybą iš dalies finansavo Aplinkos ministerija Klimato kaitos specialiosios programos lėšomis.

Aplinkos Ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Scroll to top