Kitokios kelionės – Adventur 2018

2018-02-05 / Žemaitijos NP

Jau tampa gražia tradicija, kad kiekvienais metais sausio pabaigoje Žemaitijos nacionalinio parko direkcija, Plungės turizmo informacijos centras (TIC) ir kiti turizmo paslaugų teikėjai išsirengia į turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodą „Adventur“ Vilniuje.

Šiais metais renginys Litexpo parodų ir kongresų centre vyko sausio 26 – 28 d. Paroda buvo organizuota jau šeštąjį kartą. Organizatorių duomenimis nuo 2013 m., kai paroda buvo  suorganizuotą pirmą kartą, jos dalyvių skaičius išaugo 150 %, lankytojų skaičius – per 80 %, o dalyvaujančių pasaulio šalių skaičius išaugo daugiau nei du kartus. Šias metais parodos organizatoriai lankytojus ragino „keliauti kitaip“, atrasti nišinį turizmą, kurio paklausa nuolat auga. Vis dažniau keliautojai savo kelionėse ima ieškoti unikalių patirčių ir įspūdžių. Todėl „Adventur 2018“ šiais metai kvietė susipažinti su kitokiomis kelionėmis – naujomis šalimis, maršutais ir paslaugomis.

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos akcentas – valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva. Atliepdamas į pagrindinę parodos temą ir akcentus Plungės krašto stendas taip pat nusidažė Lietuvos trispalvės spalvomis ir šimtmečio laukimo nuotaikomis.

Direkcijos darbuotojai Žemaitijos nacionalinio parko turizmo galimybes pristatė sausio 26 dieną. Stende dirbdami kartu su Plungės krašto turizmo paslaugų desantu (Plungės TIC, Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parko, Žemaitijos kaimo turizmo asociacijos, Žemaitijos turizmo klasterio ir „Sala Plateliai Resort“ atstovais) pristatė aktyvaus turizmo, muziejines ir edukacines paslaugas.

Parodos atidarymo metu buvo apdovanoti ir 2017 metų turizmo sėkmingiausieji, tarp kurių šiais metais nominuoti Šaltojo karo muziejus (turizmo sėkmingiausio produkto kategorija) bei kaimo turizmo sodyba „Pas tėvukus“ (sėkmingiausio kaimo turizmo paslaugų teikėjo kategorija), esantys Žemaitijos nacionaliniame parke. Džiugu, kad sodyba „Pas tėvukus“ surinko daugiausiai balsų ir buvo apdovanota „Turizmo oskaru“ – vėtrunge.

Tą pačią dieną ŽNPD direktorius R. Lydis dalyvavo forume „Nišinis turizmas – ar Lietuva pasiruošusi nustebinti?”, kuris buvo skirtas turizmo rinkodaros profesionalams, miestų vadovams ir turizmo politikos formuotojams.  Forumo dalyviai kvietė diskutuoti kokią turizmo patirčių įvairovę keliautojams Lietuva siūlo šiandien? Kaip Lietuva galėtų tapti įdomi pasauliui ir pan. R. Lydis forumo metu pristatė Šaltojo karo muziejų, kaip nišinio turizmo vieną iš objektų.

Lankytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

R. Augustinė

Scroll to top