Kėlėme inkilus

2016-04-01 / Žemaitijos NP

Šiemet prie pagalbos gaminant ir keliant inkilus paukščiams Žemaitijos nacionaliniame parke, pirmą kartą prisijungė klaipėdiškiai. Nepabūgę darganoto oro Klaipėdos darželio ,,Gintarėlis“ vaikai su auklėtojomis, uždarosios akcinės bendrovės ,,Vakarų medienos grupė“ ir jos įmonių atstovai kovo 30 d. iš pat ryto atvyko į Platelius. Ir ne tuščiomis, bet su pagamintais uoksiniais inkilais paukščiams.

Po pažinties su Žemaitijos nacionalinio parko gamtinėmis, kultūrinėmis vertybėmis Platelių lankytojų centro ekspozicijoje ,,Žemaitijos žemės slėpiniai“,  vykome į Šeirės mišką, kuriame turėjome iškelti svečių atsivežtus inkilus. Jie buvo pagaminti ne iš lentų, bet iš tuščiavidurių rąstelių, su atidaromu stogeliu, kad vėliau inkilus būtų galima išvalyti. Skirtingų matmenų inkilai buvo skirti zylėms, musinukėms, čiurliams perėti. Nepamirštos ir antys: joms sukonstruota speciali lizdavietė. Visus susirinkusius nustebino trijų vyrų vos panešamas inkilas, padarytas iš rąsto trinkos, skirtas didiesiems dančiasnapiams. Tokiam masyviam inkilui iškelti reikėjo tinkamo stambaus medžio, augančio netoli vandens, nes dančiasnapiai – vandens paukščiai, o peri drevėse, uoksuose ar jų pakaitaluose – inkiluose. Tokio medžio greta neradus, jo įkėlimu pasirūpinti palikta direkcijos darbuotojams.

Keliaudami Šeirės taku darželinukai rūpestingai nešė namelius sparnuočiams. Kol suaugusieji palypėję kopėčiomis kėlė inkilus į medžius, su vaikais  aptarėme kas juose gali apsigyventi, pasiklausėme paukščių garsų įvairovės. Mažiukams buvo netikėta išgirsti, kad inkilėliuose gali apsigyventi ne tik paukščiai, bet ir šikšnosparniai, pelės, miegapelės, kamanės, širšės. Pasiekę Gaudupio pelkę, prie vandens įrengėme lizdavietę antims.

Grįžus, stovyklavietėje prie Platelių ežero, vaikų laukė gardūs užkandžiai. Lengvai pavargę, bet pilni įspūdžių, vaikai čiauškėjo vienas per kitą. Ir suaugusių širdys pasidžiaugė, galėjusios mažiesiems padovanoti buvimo gamtoje akimirkų.

Sumanymas įjungti švietimo, ugdymo įstaigas  į inkilų gaminimo procesą, vėliau suorganizuoti jų iškėlimą Žemaitijos nacionaliniame parke, gimė UAB ,,Vakarų medienos grupės”  darbuotojams. Jie parūpino ,,Gintarėlio” darželiui bei Ketvergių pagrindinei mokyklai medžiagų uoksiniams inkilams pagaminti, suorganizavo darželinukų išvyką į nacionalinį parką inkilams iškelti. Taip pat planuoja ir mokyklinukų viešnagę.

Nuoširdus ačiū UAB ,,Vakarų medienos grupės”, AB ,,Klaipėdos medienos”, UAB ,,VMG Technics” įmonių darbuotojams, ,,Gintarėlio” darželio darbuotojams, kurie savo triūsu prisidėjo prie šios gražios gamtosauginės, švietėjiškos veiklos.

Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos informacija

Scroll to top