Keičiasi klimatas, keiskimės ir mes!

2017-05-23 / Žemaitijos NP

Gegužės 24 d. Europos saugomos teritorijos mini Europos parkų dieną. Būdama Europark federacijos (The EUROPARC Federation) nare Žemaitijos nacionalinio parko direkcija (ŽNPD) kiekvienais metais prisijungia prie šios organizacijos skelbiamų gražių iniciatyvų ir pagal iš anksto paskelbtą temą organizuoja renginius šiai dienai paminėti. Šiais metais buvo nuspręsta atkreipti dėmesį į Saugomų teritorijų vaidmenį klimato kaitos kontekste. Klimato kaita vienaip ar kitaip įtakoja visą Žemės planetą ir kiekvieną iš mūsų. Gamtai dar niekada nebuvo iškilusi tokia grėsmė, kokia ji yra dabar ir dar niekada nebuvo tokio didelio poreikio imtis jos išsaugojimo veiksmų, kaip šiuo metu. Dėl šios priežasties Europark federacija pasiūlė visoms Saugomoms teritorijoms narėms kreiptis į savo bendruomenes ir lankytojus, juos šviesti bei skatinti keistis, taip prisidedant prie oro taršos mažinimo.

Gegužės 20 dieną (šeštadienį) Žemaitijos nacionaliniame parke taip pat vyko renginys, kurio pagrindinę idėją pasiūlė ir renginį padėjo organizuoti ŽNPD savanoriai Ioana ir Rubenas.  Renginio metu Platelių dvaro sodybos parke buvo pasodintas medis (mažalapė liepa), simbolizuojantis kovą su oro tarša. Visi žinome, kad medžiai yra mūsų planetos „plaučiai“ padedantys mažinti taršą ir gaminantys gyvybiškai svarbų deguonį.

Renginys prasidėjo nuo teatralizuoto Platelių universalaus daugiafunkcinio centro auklėtinių pasirodymo (vadovė – Diana Paulauskienė, Platelių gimnazijos muzikos mokytoja). Mergaitės pasipuošusios margaspalvių drugelių sparneliais prie Platelių dvaro parko Raganos uosio savo šokiu kvietė greičiau pabusti gamtą. Susirinkusieji, tarp kurių buvo ir Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, taip pat turėjo galimybę pažadinti gamtą įvairiais muzikos instrumentais.  Nuo muzikos garsų trumpam suskambo visas Platelių dvaro parkas.

Vėliau visi susirinkusieji patraukė į medžio sodinimo vietą, kuri buvo parinkta remiantis Platelių dvaro parko augalijos atsodinimo projektu. Medis – mažalapė liepa (Tilia cordata sp.) taip pat buvo pasirinktas neatsitiktinai. Tai viena iš medžių rūšių, kurios Platelių dvaro parke buvo sodinamos dar tada, kai parkas tik buvo pradėtas kurti. Taip pat yra žinoma, kad lapuočiai medžiai dėl didelio lapų paviršiaus ploto sugeria daugiau šiltnamio dujų ir išskiria daugiau deguonies į aplinką nei spygliuočiai. Nors tai yra tik vienas medis, tačiau jis yra simbolis to, kad mes visi ir kiekvienas galime prisidėti prie taršos mažinimo ir savo aplinkos išsaugojimo.

Šis medis buvo pasodintas skambant visų kartu traukiamoms sutartinėms dainoms ir linkėjimams. Tikimės, kad medis augs gražus, turtingas ir džiugins kiekvieno praeivio akį.

 

Lankytojų aptarnavimos skyriaus vedėja

Rovena Augustinė

Scroll to top