KEIČIAMA TVARKA PARKUOSE IR KITOSE VIEŠOSE ERDVĖSE

2020-03-20 / Žemaitijos NP

Parkuose ir kitose populiariose lankytinose vietose žmonės turėtų vaikščioti, būriuotis mažomis – ne didesnėmis nei penkių žmonių – grupelėmis, vengti tiesioginių kontaktų, o geriausia – likti namuose. Vyriausybė ėmėsi ribojimų siekiant valdyti grėsmes dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo.
Tokį sprendimą kovo 19 d. pasirašė valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovas, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.
Parkuose ir kitose atvirose viešose erdvėse besilankantieji yra įpareigoti laikytis saugaus – 2 metrų – atstumo, vengti tiesioginio fizinio kontakto.
Valstybiniuose nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose yra daug lankytinų objektų, kuriuos žmonės pamėgę – tai pažintiniai takai, apžvalgos bokštai, regyklos, poilsiavietės. Ypač pavasarį, bundant gamtai, čia plūsteli dideli lankytojų srautai.
Valstybinių parkų direkcijos informuotos apie Vyriausybės sprendimą ir teiks informaciją lankytojams, artimiausiu metu iškabins įspėjimus populiariausiose saugomų teritorijų lankytinose vietose.
Svarbu elgtis išmintingai ir būti atsargiems, o geriausia, esant koronaviruso plitimo galimybei – likti namuose.

Scroll to top