KAIP SAUGOMOS TERITORIJOS PRITAIKYTOS LANKYMUI? SUŽINOSITE ADVENTUR!

2024-01-23 / Žemaitijos NP

Vienuoliktą kartą rengiamoje „Adventur 2024“ parodoje, vyksiančioje sausio 26–28 dienomis Vilniaus „Litexpo“ parodų centre, dalyvaus Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba bei saugomų teritorijų direkcijos. Jos pristatys daug įdomios informacijos, kuri aktuali keliautojams ir lankytojams, supažindins su atnaujintais gamtos takais, naujai pritaikytomis lankymui vietomis. 

„Adventur“ – turizmo, kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda Lietuvoje, skatinanti turizmo paslaugų populiarinimą ir aktyvų gyvenimo būdą. „Litexpo“ parodų centro 3-ioji salė bus skirta Lietuvos turizmui bei aktyviam laisvalaikiui. Daug įdomaus ir atraktyvaus apie mūsų krašto saugomas teritorijas sužinosite informaciniame stende 3.51. 

Sausio 26 ir 27 d. iki 14 val. saugomų teritorijų stende prisistatys Aukštaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos ir Žemaitijos nacionaliniai parkai. Jie lankytojus kvies gamtosauginėms aktyvacijoms. Galima bus sudėlioti dėliones apie saugomus augalus ir gyvūnus, apie grybų rūšis, dalyvauti žaidime apie Kuršių nerijos nacionalinį parką, pasidomėti, kokios edukacijos vyksta Aukštaitijos nacionaliniame parke. Na o Žemaitijos nacionalinio parko direkcija pristatys Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojus – žolininkus, ekologiškų arbatų gamintojus.

Sausio 27 d. po 14 val. ir visą sausio 28 d. turizmo parodos stende 3.51. prisistatys regioniniai parkai, o lankytojų lauks: žaidimai apie regioninius parkus, gamtos pažinimo ruletė, saugomų teritorijų gamtos mokyklų edukacijų pristatymas.

Nacionalinis saugomų teritorijų lankytojų centras turizmo parodos stende pristatys naują interneto svetainę saugoma.lt, kuri skirta nacionalinių ir regioninių parkų lankymui, taip pat pasakos apie naujausią pelėdų edukaciją, kvies spręsti gamtosauginius galvosūkius, ragins įsigyti nacionalinių ir regioninių parkų lankytojo bilietą.

Paskutinę parodos dieną, sekmadienį (sausio 28 d.) 11 val. kviečiame į 5.3 salę, kur Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorė dr. Agnė Jasinavičiūtė skaitys pranešimą „Nacionaliniai ir regioniniai parkai – naujai pritaikyti lankymui: gamtos takai, apžvalgos bokštai, regyklos, lankytojų centrų ekspozicijos“.  

O sekmadienį toje pačioje salėje 11.45 val. Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos direktoriaus pavaduotojas Vygantas Kilčiauskas pasakos apie Lyduvėnų tilto Dubysos regioniniame parke pritaikymą lankymui bei ekskursijų galimybes.

„Adventur“ tapo renginiu, po vienu stogu suburiančiu tiek kelionių verslo bendruomenę, tiek aktyvaus laisvalaikio propaguotojus, tiek kelionių entuziastus. Tai galimybė daugiau sužinoti apie naujausias kelionių kryptis ar dar nepatirtus įspūdžius tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.

Scroll to top